czwartek, 20 września 2018

Karma biologiczna dla psa


Nie jest tajemnicą, że wiele spośród dostępnych na rynku karm dla psów nafaszerowanych jest chemią oraz różnego rodzaju sztucznymi dodatkami. Nie trudno domyślić się, że taka dieta nie ma prawa wyjść na zdrowie naszemu zwierzakowi. Na szczęście w sklepach pojawia się coraz więcej alternatyw od producentów wytwarzających karmy naturalne i biologicznie odpowiednie. Czym jest karma biologiczna dla psa i dlaczego warto podawać ją pupilowi?


Karma biologiczna dla psa – co to takiego?


Karma biologiczna dla psa to pokarm, którego skład oraz receptura w największym stopniu przypominają to, czym nasz pupil żywiłby się żyjąc na wolności. Inspiracji do ich opracowania dostarczyła sama natura, która przystosowała czworonogi do konsumowania i czerpania wartości odżywczych z konkretnych pokarmów, którymi po dziś dzień żywią się dzicy kuzyni naszych domowych ulubieńców. Uważa się, że dieta psa powinna być dostosowana do jego naturalnym potrzeb, wynikających chociażby z anatomicznej i fizjologicznej budowy jego organizmu, a przede wszystkim – przewodu pokarmowego. 


Co wyróżnia karmy biologiczne dla psów?


Najistotniejszą cechą pokarmów biologicznych dla psów jest to, że wytwarza się je wyłącznie z naturalnych oraz starannie wyselekcjonowanych składników o najwyższej jakości. Na uwagę zasługuje fakt, iż niektóre surowce używane do ich produkcji spełniają nawet kryteria żywności przeznaczonej dla ludzi. Zawarte w karmie składniki, takie jak mięso, jajka czy rośliny pozyskuje się jedynie od lokalnych hodowców oraz z upraw ekologicznych. Są więc wolne od antybiotyków, pestycydów, hormonów czy sterydów, które zdecydowanie szkodzą zdrowiu naszych podopiecznych.

Co więcej, karmy biologicznie odpowiednie dla psów produkuje się tylko ze świeżych i nisko przetworzonych składników, o wysokiej wartości odżywczej. Z ich składu wyeliminowano także wszelkie sztuczne dodatki, takie jak konserwanty, sztuczne barwniki oraz aromaty.

Skład pokarmów biologicznych dla psów


Głównym składnikiem karmy biologicznej dla psa jest białko pochodzenia zwierzęcego. W najlepszych produktach tego typu stanowi ono nawet 85% całkowitego składu karmy. Co ważne, producenci pokarmów biologicznych stawiają zarówno na jakość, jak i różnorodność wykorzystywanych surowców. W porządnej karmie biologicznej znaleźć można więc nie tylko mięso drobiowe, ale i dziczyznę, wołowinę, jagnięcinę oraz ryby. Istotnym składnikiem są także chrząstki zwierzęce oraz organy, takie jak serca, nerki czy wątróbki. Dzięki temu karma biologiczna doskonale imituje naturalny i zróżnicowany jadłospis dzikich psowatych.

Co istotne, karmy biologiczne dla psów nie zawierają zbóż. Zdaniem specjalistów od psiego żywienia zboża stanowią dla psów mało wartościowy pokarm, a w większości są one jedynie zbędnym obciążeniem dla ich układu pokarmowego. Zastąpiono je więc dużo zdrowszymi dla czworonogów warzywami, owocami oraz ziołami, będącymi niewyczerpanym źródłem witamin, minerałów oraz składników wspierających funkcjonowanie całego organizmu. Dodatki tego rodzaju często poprawiają także smak i aromat karmy, czyniąc ją dużo atrakcyjniejszą dla zwierzaków, nawet tych najbardziej wybrednych. 

Dlaczego warto podawać psu karmę biologiczną?


Karmy biologiczne to chyba jedne z najlepszych produktów żywieniowych dla psów, jakie możemy obecnie znaleźć na naszym rynku. Dzięki nim możemy dostarczyć pupilowi wszystkich niezbędnych, wartościowych składników o najwyższej jakości. Są to produkty o doskonale zbilansowanym składzie, opracowanym pod kątem rzeczywistych potrzeb naszych czworonogów. Karmy biologiczne dla psów są w pełni naturalne, wolne od wszelkich chemicznych dodatków, co czyni je zdrowymi i bezpiecznymi dla zwierzaków. Serwując je pupilowi zmniejszamy ryzyko chorób i dolegliwości, których przyczyną często jest właśnie niewłaściwa dieta.

Jeśli szukamy sposobu na żywienie pupila zgodnie z jego naturalnymi potrzebami i predyspozycjami, to karmy biologiczne mogą być naszym rozwiązaniem. Poleca się je zwłaszcza zwierzakom z nadwrażliwością pokarmową, skłonnym do alergii i nietolerancji na niektóre składniki diety.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma 
Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © chalabala - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz