czwartek, 7 września 2017

Karma slow food dla psów

Jak wybrać właściwy model żywienia dla naszego czworonoga? Trzeba przyznać, że możliwości mamy wiele. W przeciągu ostatnich dekad opracowano różnorodne diety i sposoby karmienia zwierząt domowych. Warto dodać, że za niektórymi z nich kryje się cała filozofia dotycząca nie tyle samego żywienia, co kompleksowej opieki nad pupilem. Jedną z ciekawszych propozycji tego typu jest model slow food. Na czym to polega i dlaczego warto podawać psu karmy slow food-owe?



Karma dla psa slow food – co to takiego?


Pokarmy slow food dla psów to produkty kategorii Super Premium, których zadaniem jest dostarczenie zwierzakom wszystkich niezbędnych składników odżywczych o najlepszej jakości. Slow food to nie tylko sposób żywienia, ale i cała filozofia stworzona z myślą o zdrowiu, kondycji i dobrym samopoczuciu naszych ulubieńców.

Czym zatem wyróżniają się karmy slow food dla psów? Ich charakterystyczną cechą jest to, że bazują wyłącznie na świeżych i naturalnych składnikach, pochodzących od zaufanych, regionalnych dostawców, prowadzących uprawy wolne od GMO. Wszystkie surowce używane do produkcji karmy przetwarzane są w sposób zdrowy i zrównoważony, tak aby nie straciły swoich naturalnych właściwości i wartości odżywczych.

Pokarmy typu slow food nie zawierają żadnych konserwantów ani szkodliwych substancji chemicznych, takich jak barwniki, słodziki czy inne ulepszacze smaku. Karma stabilizowana jest dzięki zawartości naturalnych przeciwutleniaczy, co nieco skraca czas przydatności do spożycia, ale za to nie obniża prozdrowotnych właściwości pożywienia.

Skład karm slow food dla psów


Filozofia slow food zakłada, że nasze domowe czworonogi powinny odżywiać się dokładnie tak samo, jak ich dzicy przodkowie. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że pokarm dla psa musi być przede wszystkim bogaty w białko pochodzenia zwierzęcego, zdrowy tłuszcz, witaminy oraz minerały. Porządne karmy slow food dla psa mogą zawierać nawet powyżej siedemdziesięciu procent białka zwierzęcego, w postaci mięsa oraz zdrowych chrząstek. Warto dodać, że poza mięsem drobiowym dodaje się do nich także wołowinę, wieprzowinę lub jagnięcinę.

Znane z komercyjnych karm niezdrowe dodatki, takie jak kukurydza czy soja, zastąpiono tutaj dużo bardziej odżywczym ryżem oraz pszennymi otrębami. W składzie karm slow food znajdziemy również wiele ziół, owoców i warzyw, będących źródłami cennych witamin, aminokwasów oraz przeciwutleniaczy. Pokarmy te są lekkostrawne, mają odpowiednią kaloryczność i wartość energetyczną. Porcja takiej karmy całkowicie zaspokaja apetyt czworonoga i daje uczucie sytości, dzięki czemu pupil nie podjada już pomiędzy posiłkami.

Właściwości karm slow food dla psów


Producenci pokarmów slow food szczycą się tym, że ich produkty nie tylko dostarczają zwierzakom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale i rzeczywiście wpływają na stan ich zdrowia, kondycję oraz nastrój. Czy mają rację? Wystarczy rzucić okiem na skład produktu, by przyznać, że faktycznie mamy do czynienia z czymś więcej niż puste hasła i slogany.

Trzeba przyznać, że podawanie psom karm slow food-owych może mieć bardzo wiele zalet. Zacznijmy od tego, że tak duża zawartość białka i tłuszczu z pewnością zapewni psu mnóstwo energii, doda sił i wzmocni cały organizm. Zawartość naturalnych prebiotyków i błonnika poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego zwierzaka i sprzyja usuwaniu szkodliwych toksyn z organizmu. Karmy slow food dla psów regulują metabolizm i perystaltykę jelit, co poprawia trawienie i zmniejsza ryzyko niestrawności. Doskonale zbilansowane, lekkostrawne składniki pozwalają również utrzymać prawidłową masę ciała pupila.

Stosowanie karmy slow food wspomaga także walkę z kamieniem nazębnym, poprawia ukrwienie dziąseł i sprzyja prawidłowej higienie jamy ustnej czworonoga. Dodatek biotyny oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 poprawia kondycję skóry i sierści psa. Dzięki nim jego skóra stanie się bardziej elastyczna, a futro miękkie i lśniące. W karmie znajdziemy także glukozaminę i siarczan chondroityny, które wspomagają pracę stawów oraz chrząstek.

Jak widać pokarmy wpisujące się w filozofię slow food mają wiele do zaoferowania. Warto rozważyć wprowadzenie ich do jadłospisu naszego pupila. Pamiętajmy, że tego typu modele nie wzięły się znikąd, a zostały opracowane przez naukowców, weterynarzy i technologów żywienia.

↓ KARMA SLOW FOOD DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz