sobota, 1 sierpnia 2015

Jak przystosować ogród dla kota

Jak przystosować ogród dla kota

Koty lubią wychodzić na dwór, buszować w trawie i polować na ptaki. Jeśli jednak boicie się, że kot wypuści się za daleko, ucieknie i stanie mu się coś złego, możecie przystosować dla niego ogród.

Kot w ogrodzie


Jeśli chcesz, by Twój kot mógł wychodzić z domu, ale nie wychylał się poza płot, możesz przystosować dla niego ogród. Można to zrobić na dwa sposoby:
  1. Jeśli posiadacie starszego kota, takiego, który nie jest bardzo ciekawski lub chorego, który nie jest w stanie normalnie się poruszać, ograniczenia ogrodu mogą być mniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na płocie murku zrobionego z siatki. Można przymocować go na kątownikach zagiętych pod kątem 45 stopni, na wysokość ok 2 m wysokości. Najlepiej zrobić podwójną warstwę siatki, dzięki temu ogrodzenie będzie bardziej stabilne.
  2. Jeśli macie młode, żywiołowe i ciekawskie kociaki, lepszym rozwiązaniem jest postawienie w ogrodzie dużej klatki. Wymiary mogą być dowolne. Ważne jednak, by była w miarę wysoka, by czworonóg mógł się wspinać. 

Co powinno znaleźć się w ogrodzie dla kota?


By kot mógł spędzić aktywnie czas w ogrodzie, należy go odpowiednio przygotować. Ważne, by znalazły się w nim:
  • ulubione zabawki pupila,
  • wysoki drapak,
  • posłanie lub hamak na dużej wysokości, by kot mógł wszystko obserwować z góry,
  • miska z wodą oraz jedzeniem,
  • zioła, takie jak: kupkówka pospolita, spartyna grzebieniasta, kocimiętka, trawa, byliny, rozmaryn, lawenda, pietruszka, ogórecznik, koper włoski, mięta pieprzowa, żywokost, seler naciowy, tymianek, oregano, nagietek, rumianek. Zioła te na różne sposoby wspomagają działanie organizmu kota i nie są trujące. 
  • miejsce, gdzie kot mógłby się załatwić.

Jeśli mieszkacie w mieszkaniu i macie do dyspozycji balkon, jego również możecie przystosować dla pupila. Zamontujcie siatkę (tak jak w ogrodzie), do środka włóżcie ulubione zabawki kota, drapak, wodę, posłanie, jedzenie, zioła w doniczkach i wszystko, co uważacie, że przyda się czworonogowi. Na parapecie połóżcie koc, by kot mógł zrobić sobie z niego punkt obserwacyjny.

Jeśli nie macie do dyspozycji ani ogrodu ani balkonu, nie martwcie się. Możecie przygotować kotu własny kąt nawet na małej powierzchni. Wystarczy drapak, posłanie, zioła w doniczkach, jedzenie, picie oraz półki zamontowane na ścianie – ważne, by były zamieszczone wysoko. Dzięki takim półkom pupil nie będzie wskakiwał na stół, szafki i inne wysoko położone meble. 

Zdjęcie: Fotolia.com

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza