piątek, 26 września 2014

Szelki dla kotów

Szelki dla kotów
Jeśli chcemy wyprowadzać naszego kota na spacery, powinniśmy kupić mu odpowiednie szelki (oczywiście ze smyczą), a nie obrożę. Gdyby bowiem zdarzyło się tak, że z jakiś przyczyn zwierzak zacznie się szarpać i wyrywać, trzymany na obroży, może sobie zrobić krzywdę. Obroże kot może sobie również łatwo zdjąć i nam uciec. Pamiętajmy tylko, by kupować szelki wyprodukowane z myślą o kotach. Szelki dla psów z wielu względów dla kotów zupełnie się nie nadają.

Jakie szelki dla kota wybrać?


Istnieje praktycznie tylko jeden model szelek dla kotów. Składa się on z paska obejmującego szyję, z paska, który zapinamy wokół klatki piersiowej oraz biegnącego między łopatkami paska, który je łączy. Tak konstrukcja szelek sprawia, że zwierzę nie może się z nich uwolnić. Ponieważ smycz przypinamy do paska obejmującego klatkę piersiową, gdy kot się szarpie, nie doznaje żadnych urazów.

Dostępne na rynku zoologicznym szelki dla kotów wykonane są z różnych materiałów. Dostępne są też w różnych kolorach. To, które wybierzemy, zależy wyłącznie od naszego gustu.

Ponieważ koty nie różnią się między sobą aż tak bardzo wielkością, większość szelek ma mniej więcej takie same, standardowe rozmiary. Mimo wszystko, przed ich kupnem, warto zmierzyć kota. Powinniśmy znać obwód jego szyi, obwód klatki piersiowej oraz odległość od nasady szyi do punku położonego tuż za kocimi łopatkami.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz