środa, 22 stycznia 2014

Klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek
Nasza koszatniczka potrzebuje odpowiedniego mieszkania, którym jest dla niej przestronna i dobrze wykonana klatka. Nawet najbardziej zaprzyjaźniony z nami pupil spędzać w niej będzie większość swojego życia. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór najbardziej odpowiedniej dla niego klatki.

Jaką klatkę powinniśmy wybrać dla koszatniczki?


Klatka dla koszatniczki przede wszystkim powinna być solidnie wykonana. Musi być mocna, ponieważ zwierzątka te mają bardzo mocne i ostre ząbki, którymi doskonale potrafią się posługiwać. Z upodobaniem gryzą wszystko wokół, szczególnie plastikowe elementy wyposażenia.

Materiał, z którego wykonana jest klatka dla koszatniczki musi być dostatecznie twardy. Większość dostępnych w sklepach zoologicznych klatek ma plastikowe dno. W przypadku klatek dla koszatniczek, dno wykonane z tworzywa musi być odpowiednio zabezpieczone metalowymi prętami, w przeciwnym razie zwierzę szybko je pogryzie.

Drugą ważną cechą dobrej klatki dla koszatniczki jest wielkość. Klatka powinna być duża, ponieważ jej lokatorzy do najmniejszych gryzoni nie należą i są bardzo ruchliwi. Najlepiej wybrać klatkę wysoką, w której można zainstalować półki i konary do wspinania i skakania, dzięki temu znacznie zwiększymy przestrzeń życiową naszego zwierzaka. W klatce musi znaleźć się również miejsce na miski, poidło, kołowrotek i domek.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz