wtorek, 28 stycznia 2014

Klatki dla szczurów

Klatki dla szczurów
Zanim przyniesiemy do domu szczurka, powinniśmy zakupić dla niego mieszkanie, czyli klatkę. Przy obecnym zaopatrzeniu rynku zoologicznego, wybór odpowiedniej klatki dla szczura nie powinien stanowić dużego problemu. Z pewnością znajdziemy taką, która będzie najlepsza dla naszego pupila i jednocześnie będzie się nam podobać.

Wybieramy klatkę dla szczura


Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie klatki dla szczura? Przede wszystkim na jej wielkość. Dorosły szczur ma większe rozmiary niż chomik czy mysz, więc powinien mieć zapewnioną większą przestrzeń życiową.

Dobrym wyborem są klatki wysokie, w których istnieje możliwość zainstalowania kilku pięter. Wielu producentów wypuszcza na rynek klatki już w takie pięterka wyposażone (ale samodzielne ich wykonanie nie jest wielkim problemem). Wysoka klatka pozwoli nam również zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, ponieważ nie musi mieć dużej powierzchni dna.

Idealna klatka dla szczura powinna być solidnie wykonana, ponieważ gryzonie te mają bardzo ostre zęby. Właściwie wszystkie dostępne w sklepach zoologicznych klatki dla gryzoni mają dno wykonane z tworzywa (powinno być odpowiednio twarde), dzięki czemu cała konstrukcja jest lekka.

Kupując klatkę dla naszego pupila, zwróćmy uwagę również na to, czy ma dostatecznie duże drzwiczki. - najlepiej gdy umieszczone są zarówno z boku, jak i u góry. Powinniśmy mieć bowiem swobodny dostęp do wnętrza, by wyjąć i wstawić miskę z jedzeniem, zawiesić hamak, itd., bez konieczności jej rozkładania, co byłoby kłopotliwe.

Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele różnorodnych klatek dla gryzoni, z których część doskonale nadaje się dla szczurów. Dobre są na przykład te, które polecane są dla koszatniczek. Są bowiem odpowiednio solidnie wykonane i sporej wielkości.

Większość klatek dla gryzoni sprzedawana jest już z podstawowym wyposażeniem. Wewnątrz znajduje się domek, miseczka i poidełko. Nie musimy się zatem już kłopotać ich zakupem. Oczywiście warto dokupić kilka dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak na przykład hamak, na którym szczury bardzo lubią się wylegiwać, rozmaite tunele oraz różnego rodzaju zabawki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza