wtorek, 15 października 2013

Karmy dla starszych kotów

Karmy dla starszych kotów
Gdy kot zaczyna się starzeć nadchodzi moment na zmianę diety. Zwierzęta w podeszłym wieku wymagają nieco innego pożywienia niż te w pełni sił. Choć trudno jest dokładnie określić kiedy nadchodzi kocia starość, producenci karm dla starszych kotów zalecają, by zacząć je podawać nawet już siedmioletnim osobnikom, ponieważ karmy te zostały tak opracowane, by opóźniać procesy starzenia. Dzięki temu kot dłużej zachowuje siłę i witalność.

Suche karmy dla starszych kotów


Oferta suchych karm dla starszych kotów nie jest aż tak duży, jak produktów dla kotów dorosłych. Nawet te firmy, które mają szeroki asortyment karm dla dorosłych kotów, dla kocich seniorów produkują ich znacznie mniej. Najczęściej jest to po prostu jeden produkt. Nie mniej jednak i tak mamy dużą możliwość wyboru marki, która najbardziej odpowiada naszemu pupilowi ze względu na walory smakowe, ponieważ karmy te wytwarzane są praktycznie przez każdą firmę.

Pewnym minusem suchych karm dla kocich seniorów jest to, że zawierają głównie mięso drobiu. Jest to jednak ogólna wada karm suchych. Niewiele znajdziemy w sklepach produktów, które wytwarzane są na bazie innego niż drobiowe mięsa. Prawda jest jednak taka, że kotom nie sprawia to większej różnicy. Problemy pojawiają się jedynie wówczas, gdy zwierzę jest uczulone na białko zwarte w mięsie kurcząt.

Suche karmy dla starszych kotów mają jednak wiele zalet. Można je między innymi łatwo przechowywać i długo zachowują swe walory odżywcze. Przede wszystkim jednak są to produkty pełnowartościowe, które dostarczają kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Rzecz jasna najlepiej podawać zwierzęciu najlepsze na rynku marki, jak Acana, Brit Premium czy Eukanuba.

Mokre karmy dla starszych kotów


Mokre karmy dla kocich seniorów są doskonałym pokarmem dla tych zwierząt, które z racji wieku mają już problemy z gryzieniem twardych granulek suchej karmy, ale dla wszystkich są świetnym urozmaiceniem diety. Niewątpliwa zaletą karm mokrych jest to, że występują w znacznie bogatszej gamie smakowej niż produkty suche. Wadą zaś to, że szybciej się psują, więc po otwarciu oryginalnego opakowania muszą być szybko jedzone przez koty.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza