czwartek, 10 października 2013

Karmy dla kotów dorosłych

Karmy dla kotów dorosłych
Największy wybór produktów możemy znaleźć wśród karm przeznaczonych dla kotów dorosłych. I to zarówno wśród karm suchych, jak i mokrych. Być może wynika to z faktu, że właśnie wśród kotów dorosłych istnieje największe zróżnicowanie indywidualnych potrzeb. Jedne koty mają nadwagę, inne są alergikami, a jeszcze inne zostały poddane zabiegowi kastracji.

Suche karmy dla kotów dorosłych


Większość suchych karm dla kotów dorosłych produkowana jest na bazie mięsa drobiowego. Tylko niewielka stosunkowo liczba produktów zawiera inne gatunki mięsa. Choć oczywiście, mogą być one jedzone przez wszystkie dorosłe koty, to polecane są głównie dla zwierząt cierpiących na alergię pokarmową związaną z nietolerancją białka drobiowego.

Niektóre karmy zawierają wyłącznie mięso inne niż drobiowe, w innych jagnięcina czy ryby są tylko dodatkiem. Do tych drugich zaliczyć można między innymi karmy marki Brit Premium z jagnięciną i łososiem. Do pierwszych zaś należą na przykład doskonałe produkty marki Acana, które polecane są również dla kotów z nietolerancją białka zbożowego, ponieważ karmy te tego białka nie zawierają.

Często poszukiwanymi produktami są również karmy dla kotów kastrowanych i z nadwagą, które produkowane są praktycznie przez wszystkie firmy. Oferta karm dla dorosłych kotów obejmuje również wiele innych produktów: dla kotów, które mają problemy z kulami włosowymi, dla kotów wybrednych, dla kotów wychodzących i niewychodzących, dla kotów długowłosych, itd. Można znaleźć nawet karmy dla konkretnych ras, w których specjalizuje się Royal Canin. Wybranie najbardziej odpowiedniego produktu nie powinno być więc problemem.

Sklep Telekarma


Mokre karmy dla kotów dorosłych


Wśród mokry karm dla kotów dorosłych zauważymy znacznie mniejsze zróżnicowanie pod względem indywidualnych potrzeb zwierząt. Próżno tu raczej szukać takich produktów, jak na przykład karmy dla kotów wychodzących czy długowłosych. Karmy mokre cechują się jednak znacznie większą różnorodnością smaków. Mamy karmy z drobiem, z królikiem, owocami morza, wołowiną, itd.

Taka różnorodność smaków jest zapewne przyczyną ich dużej popularności, poza faktem, że są przez koty chętnie jedzone. Mają jednak jedną istotną wadę: szybko się psują, więc po otwarciu oryginalnego opakowanie nie można ich długo przechowywać, a do miski można nałożyć tylko taką porcję, która szybko zostanie zjedzona.

Sklep Telekarma
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz