środa, 16 października 2013

Karmy dla kotów z nadwagą

Karmy dla kotów z nadwagą
Problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała mają nie tylko ludzie. I nie tylko ludzie cierpią z powodu otyłości lub nadwagi – koty również. W sklepach zoologicznych znajdziemy jednak specjalne karmy dla kotów z nadwagą, które pomogą nam odchudzić naszego pupila.

Czym charakteryzują się karmy dla kotów z nadwagą?


Główną przyczyną problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała jest zbyt kaloryczne jedzenia. Szczególnie pożywienie bogate w tłuszcz i węglowodany. Dlatego karmy dla kotów z nadwagą cechują się przede wszystkim niską zawartością tłuszczy. Koty bowiem czerpią energię głównie z białka, więc nadmiar tłuszczu łatwo odkłada się w tkance podskórnej.

Drugą najważniejszą cechą karm dla kotów z nadwagą jest to, że są wzbogacane o związki przyśpieszające metabolizm tłuszczy. Należy do nich na przykład L-karnityna – związek organiczny o złożonej budowie, który bierze aktywny udział w metabolizmie tłuszczy. Karmy dla kotów z nadwagą zawierają go sporą ilość.

Jakie karmy dla kotów z nadwagą znajdziemy w sklepach zoologicznych?


Karmy dla kotów z nadwagą mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie firmy zajmujące są produkcja karm dla kotów – na przykład ta, która wytwarza karmy marki Brit Premium. Większość z tych produktów to karmy suche. Mokrych karm jest proporcjonalnie mniej, ale na pewno uda nam się znaleźć odpowiednie produkty. Wszystkie karmy dla kotów z nadwagą przeznaczone są dla zwierząt dorosłych!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz