poniedziałek, 7 października 2013

Karmy dla kociąt

Karmy dla kociąt
Kocięta potrzebują innej diety niż ich dorośli krewni. Wynika to z faktu, że ich organizm znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Jak łatwo się zatem domyśleć, pożywienie kociąt powinno zawierać więcej białka, witamin i innych składników odżywczych niż pożywienie kotów dorosłych.

W sklepach zoologicznych jest bardzo duży wybór karm dla kociąt.  Można tu polecić takie marki, jak Acana, Brit Premium, Orijen czy Sanabelle. To produkty wysokiej jakości, które zawierają wszystkie niezbędne dla kociąt składniki pokarmowe, we właściwych proporcjach. Wymienione produkty marki to karmy suche, czyli mają jeszcze tę zalety, że są wygodne w stosowaniu oraz długo zachowują swe wartości odżywcze. Oczywiście w sklepach zoologicznych dostępne są również mokre karmy dla kociąt, np. marki Animonda.

Ponieważ wśród kotów nie ma aż tak dużych różnic w wielkości i budowie ciała, co wśród psów, poszczególne karmy dla kociąt, poza jakością i ewentualnie smakiem niczym się nie różnią. Można je podawać każdemu kociakowi, bez względu na to, jakiej jest rasy. Chociaż Royal Canin ma w swojej ofercie produkty opracowane z myślą o kociakach niektórych konkretnych ras, między innymi persów.

Wszystkie karmy dla kociąt podaje się do pierwszego roku życia. W przypadku jednak tych ras, które długo się rozwijają, nie będzie błędem stosowanie ich nieco dłużej. Do suchej karmy kocięta powinny mieć stały dostęp. Karmy mokre podaje się w ilości, która może być zjedzona na jeden posiłek.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz