czwartek, 26 września 2013

Karmy hypoalergiczne dla psów

Karmy hypoalergiczne dla psów
Różnego rodzaju alergie występują u domowych pupili niemal tak często, jak u ludzi. Psy najczęściej miewają problemy z przyswajaniem niektórych składników pokarmowych – przede wszystkim białek z mięsa kurcząt i białek ze zbóż takich, jak pszenica. Dlatego wielu producentów karm dla psów ma w swojej ofercie produkty opracowane z myślą o psich alergikach. Znajdziemy nawet całe linie karm, które przeznaczone są właśnie dla nich, na przykład karmy marki Brit Care.

Głównie cechy karm hypoalergicznych dla psów


Najważniejszą cechą karm hypoalergicznych dla psów jest to, że pozbawione są składników najczęściej uczulających. Przede wszystkim oznacza to, że zamiast mięsa drobiu wykorzystuje się przy ich produkcji jagnięcinę lub ryby, które zwykle nie uczulają. A w miejsce zbóż stosuje się owoce i warzywa.

Formuła karm dla psich alergików jest tak opracowana, by zmniejszać ryzyko wystąpienia objawów tej choroby. Ponieważ jednak są to karmy bytowe, zawierają wszystkie składniki, które są niezbędne do życia i prawidłowego rozwoju psa.

Jakie karmy hypoalergiczne znajdziemy w sklepach zoologicznych.


Zdecydowane większość karm dla psów z alergią przeznaczona się dla osobników dorosłych wszystkich ras. Przynajmniej jeśli chodzi o karmy suche. Ale na przykład wśród produktów wspomnianej na wstępie marki Brit Care znajdziemy również karmy dla szczeniąt, karmy dla seniorów, karmy dla psów z nadwagą, jak i karmy dla psów aktywnych.

Różnorodność oferty marki Brit Care jest o tyle istotna, że przecież całkiem inne wymagania żywieniowe mają szczenięta a inne psy starsze, zaś psy otyłe potrzebują innej diety niż zwierzęta bardzo aktywne fizycznie. A przecież w każdej z tych grup znajdziemy osobniki, które mają problemy z alergią.

Wybierają karmę dla psa alergika bardzo uważnie przeczytajmy je skład podany na opakowaniu. Sama nazwa produktu, na przykład „z jagnięciną”, nie jest jeszcze równoznaczna z tym, że nie znajdziemy w nim mięsa drobiowego.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza