czwartek, 5 września 2013

Karmy dla psów z nadwagą

Karmy dla psów z nadwagą
Nadwaga, nie mówiąc już o otyłości, jest tak samo szkodliwa dla zdrowia ludzi, jak i psów. Może skutkować różnorodnymi problemami zdrowotnymi takimi, jak schorzenia stawów, choroby serca i cukrzyca. Jedną z przyczyn kłopotów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała jest nieodpowiednia dieta. Z pomocą może więc przyjść specjalna karma dla psów z nadwagą.

Jakie karmy dla psów z nadwagą znajdziemy w sklepach zoologicznych?


Asortyment karm dla psów z nadwagą jest stosunkowo spory. Produkują je praktycznie wszystkie firmy specjalizujące się w karmach dla psów i kotów. Oczywiście karmy te są różnej jakości. Te lepsze bywają z reguły droższe, ale nie zawsze tak bywa. W naszym sklepie internetowym znaleźć można karmy marki Brit – produkty klasy premium, ale dostępne w przystępnych cenach.

Karmy Brit Premium Light dla psów z nadwagą, podobnie jak większość tego typu produktów, przeznaczone są dla przedstawicieli wszystkich psich ras. Różnie się tylko dawkuje, w zależności od masy ciała. W sklepach zoologicznych można znaleźć jednak również karmy dedykowane dla psów należących do konkretnej grupy wagowej – na przykład karmy marki Eukanuba.

Jakie najważniejsze cechy mają karmy dla psów z nadwagą?


Karmy dla psów z nadwagą cechuje przede wszystkim niska zawartość tłuszczy, czyli ogólnie rzecz biorąc obniżona kaloryczność. Tłuszcz jest u psów podstawowym źródłem energii, jednakże gdy jest go w diecie zbyt dużo, zaczyna odkładać się w tkance podskórnej. Niewielka zawartość tego składnika w pokarmie zmusza organizm psa do wykorzystywania tych rezerw.

Kolejną cechę karm dla psów z nadwagą jest zawartość substancji wspomagających metabolizm tłuszczy. Należy do nich na przykład L-karnityna, której w produktach tych znajduje się dosyć sporo. Poza tym karmy te są pełnowartościowym pożywieniem, które zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Pamiętać musimy, że karmy dla psów z nadwagą nie są cudownym lekarstwem na problemy z nadmiarem tłuszczu. Przede wszystkim nie spełnią swojego zadania, jeśli będą podawane w nadmiarze.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz