czwartek, 26 września 2013

Karmy dla psów aktywnych

Karmy dla psów aktywnych
Psy pracujące i aktywne mają nieco inne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe niż psy-kanapowce. Nie trudno się domyśleć, że powinny otrzymywać inną karmę. Takie produkty są dostępne na rynku zoologicznym i oczywiście są sprzedawane również w Telekarmie.

Najważniejsze cechy karm dla psów aktywnych


Psy bardzo aktywne fizyczne zużywają dużo energii, z tego powodu karma dla nich przeznaczona powinna w pełni pokrywać to zwiększone zapotrzebowanie na energię. Głównym źródłem energii jest tłuszcz, którego zawartość w karmach dla psów aktywnych jest większa niż w produktach opracowanych dla innych psich odbiorców.

W karmach dla aktywnych psów więcej jest również białka i węglowodanów. Zwierzęta aktywne fizyczne, szczególnie te pracujące w trudnych warunkach, są bardziej narażone na choroby i infekcje, więc produkty dla nich przeznaczone cechują się również większą zawartością składników wzmacniających odporność.

Jakie karmy dla psów aktywnych dostępne są w sklepach zoologicznych?


Karmy dla psów aktywnych, które możemy znaleźć niemal w każdym sklepie zoologicznych przeznaczone są dla psów dorosłych. Nie powinno się ich podawać szczeniętom, choćby wydawały się nam one najbardziej ruchliwymi zwierzętami na świecie, ponieważ karmy dla aktywnych psów nie zawierają odpowiedniej ilości składników potrzebnych rozwijającym się szczeniętom.  Generalnie są to również karmy dla psów wszystkich ras.

Karmy dla psów aktywnych znajdują się w ofercie niemal wszystkich czołowych producentów karm dla psów. Wytwarza je między innymi Acana, Hill's i Brit. W śród produktów tej ostatniej marki znajdziemy również karmę hypoalergiczną dla psów aktywnych. Nosi ona nazwę Brit Care Adult Activity.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com


Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza