środa, 19 czerwca 2013

Jaką klatkę kupić fretce?

Jaką klatkę kupić fretce?
Klatka jest najważniejszym bodaj elementem wyprawki dla fretki. Niektórzy ludzie wolą co prawda trzymać w domu te zwierzątka luzem, podobnie jak trzyma się psy lub koty, jednak w takim przypadku temperament fretki może wystawić cierpliwość właściciela na dużą próbę. Pozostawione bez opieki fretka może bowiem nieźle nabroić.

Im większą klatkę dla fretki kupimy, tym lepiej

Dla każdego zwierzaka lepiej jest, gdy ma jak największą klatkę, szczególnie dla tak ruchliwego, jak fretka. Owszem będziemy naszego pupila z niej wypuszczać. Prawdą jest jednak, że dużo czasu jednak w tej klatce będzie ona spędzać. Gdy nas w domu nie będzie i w nocy – sporo!

W dużej klatce dla fretki możemy zamontować półki, tunele, drabinki, hamaki i inne tego typu rzeczy. Nasza fretka będzie mogła po nich biegać i wspinać się. Ponadto w klatce musi znaleźć się miejsce na legowisko (najlepiej domek), miski, poidła i kuwetę.

Oczywiście, im większa klatka, tym więcej miejsca zajmuje w mieszkaniu. Z tego powodu najlepsze są klatki wysokie, piętrowe. Zajmują mniejszą powierzchnię na podłodze, a jednocześnie zapewniają fretce dużo przestrzeni życiowej.

Które klatki dla fretek są najlepsze?

Prócz tego, że lesze są te o jak największych rozmiarach? Najbardziej nowoczesne klatki dla fretek mają dno wykonane z twardego tworzywa, a górę z mocnych metalowych prętów. Elementy te powinny być mocne i trwałe, ponieważ fretki mają ostre zęby i lubią podgryzać różne rzeczy.

Klatki tego typu są łatwe w czyszczeniu, a bardzo ważne jest to, by regularnie całą klatkę sprzątać i myć. Są ponadto stosunkowo lekkie, co ułatwia zarówno utrzymanie porządku, jak i ewentualne manewrowanie klatką.

Przy zakupie jakiejkolwiek klatki dla naszej fretki musimy zwrócić również uwagę na odległość między prętami, która musi być mniejsza od fretkowej głowy. Ważna jest również wielkość drzwiczek, która musi zapewniać nam łatwy dostęp do wnętrza klatki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz