poniedziałek, 20 lipca 2020

Klatka Ferplast dla chomika

Klatka Ferplast dla chomika

Klatka jest dla chomika jednocześnie domem, strefą relaksu oraz odpoczynku, stołówką i sypialnią, a do tego jeszcze placem zabaw. Bardzo ważne jest, aby zwierzak miał w niej odpowiednią ilość miejsca i jednocześnie czuł się komfortowo oraz bezpiecznie. Jeśli mamy więcej niż jednego chomika, klatka musi być odpowiednio większa i dostosowana do dwójki lokatorów. Jedną z bardziej znanych i jednocześnie budzących zaufanie marek jest Ferplast, oferująca produkty bardzo praktyczne, bezpieczne i niezwykle wygodne dla małych futrzaków. Do tego wybór jest naprawdę ogromny i zadowoli nawet najbardziej wybrednego chomika.


Tradycyjne klatki Ferplast dla chomików


Tradycyjna klatka, nadal stanowiąca najpopularniejszy ze wszystkich modeli, składa się z dna w postaci kuwety, ścian typu pręty oraz zazwyczaj dachu z prętami, choć zdarzają się też modele z dachem bardziej zakrytym, też typu kuwetowego. Taka klatka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, jest w niej wiele miejsca dla zwierzaka, więc można spokojnie wrzucić tam różnorodne wyposażenie, często także jest na tyle wysoka, że możemy podzielić ją na dwa lub nawet więcej pięter. Wszelkie drabinki, przejścia i pochylnie nie tylko sprawią, że klatka stanie się bardziej funkcjonalna, ale także dostarczą mnóstwa radości chomikom, uwielbiającym się wspinać, przeciskać przez różne przejścia albo pokonywać drabinki. Taki model łatwo jest też wyczyścić, bo dno jest odpinane, a dach często albo można zdjąć, albo ma chociaż specjalne dodatkowe drzwiczki. O czym musimy pamiętać, wybierając taki rodzaj klatki? Po pierwsze, ważny jest odstęp między prętami. Chomiki to małe i sprytne zwierzaki, więc nie ryzykujmy i dobierzmy takie odstępy, aby maluch w żaden sposób nie wydostał się na wolność. Po drugie, najbezpieczniejsze są metalowe pręty, a nie pokryte farbą, bo chomiki lubią wszystkiego próbować i wszystko podgryzać. To samo dotyczy zresztą całego wyposażenia klatki – naturalne materiały są najlepsze. Taka klatka musi mieć też odpowiednią wielkość i wysokość. Wiele klatek Ferplast dla chomików ma już w zestawie gotowe wyposażenie (domek, kręciołek, paśnik, poidło), są jednak również puste klatki, które możemy „umeblować” tak, jak uważamy, dobierając różne akcesoria. Do wyboru mamy także różne kolory spodów – od białych i beżowych, przez pastelowe odcienie aż do neonowych. Zdarzają się także wzory, na przykład kwiatowe lub serduszkowce. Chomikowi kwestie estetyczne są dosyć obojętne, więc tutaj decyzja należy do nas.

↓ KLATKIA FERPLAST DLA CHOMIKA ↓
Klatki Ferplast dla chomików typu combi


Oprócz tradycyjnych klatek, Ferplast ma w ofercie prawdziwe cudeńka – klatki combi typu modułowego. Co to oznacza? Oznacza to, że klatki można łączyć między sobą jak pokoje w domu, wszystko dzięki systemowi zmyślnych tuneli i przejść, które są jednocześnie łączeniami, jak i drogami przejścia dla chomika, który może poczuć się jak labiryncie, wielopokojowym domku oraz sali przygód jednocześnie. Bazowa klatka przypomina trochę modele akwariowe albo terrariowe, ma też pełne wyposażenie (domek, kręciołek, poidło, paśnik, czasem nawet zabawki). Z boku klatki znajduje się łączenie. Poprzez dokupienie innych klatek-pomieszczeń oraz rur pełniących funkcję tuneli, mamy możliwość stworzenia dla chomika nowoczesnej, bardzo wygodnej i plastycznej przestrzeni, którą możemy dowolnie modyfikować. Pod tym względem firma Ferplast jest na rynku prawdziwą perłą. Klatki mają pastelowe kolory i dobrą wentylację. Oprócz typowych, bryłowatych klatek o zaokrąglonych rogach możemy także wybrać model typu spodek albo kula. Dla uwielbiających ekstrawagancję dostępne są również modele z ozdobnymi kwiatami, w kształcie cyrkowego namiotu albo pirackiego statku. Klatki Ferplast ucieszą nie tylko chomiki, ale również właścicieli, bo wyglądają jak połączenie zabawek i słodyczy. Dzieciom powinny sprawić szczególną frajdę. Dzięki przezroczystym ściankom i tunelom możliwe jest też obserwowanie chomika bez zakłócania jego prywatności. Niektóre z modułowych klatek Ferplast mają również przejścia wewnątrz jednego pomieszczenia, zazwyczaj na górne piętro.

↓ KLATKA MODUŁOWA FERPLAST COMBI DLA CHOMIKA ↓

Wyposażenie Ferplast do klatek dla chomików


Ferplast to nie tylko gotowe klatki dla chomików, ale także oddzielne akcesoria. Wśród nich oczywiście tunele do łączenia modułów, ale również eleganckie poidła, domki, kręciołki i paśniki. Wszystko wykonane z bezpiecznych materiałów najwyższej jakości, które są dodatkowo wytrzymałe. Możemy także zakupić specjalnie pochylnie i przejścia, aby urozmaicić zarówno modułową, jak i tradycyjną klatkę. Dzięki możliwości wyboru klatka naszego chomika stanie się najbardziej dopasowana do jego potrzeb, jak i do naszych wymagań estetycznych. Do tego będziemy mieli możliwość zmiany wyposażenia, a nawet łączeń klatki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.


↓ POIDEŁKO FERPLAST DLA CHOMIKA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © ztranger — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz