czwartek, 10 września 2020

Karma bio dla kota

Karma bio dla kota

Karma bio to obecnie chyba jeden z najlepszych z posiłków, jakie możemy zaserwować naszemu mruczkowi. Produkty tego rodzaju odznaczają się najwyższą jakością składników, w pełni naturalną recepturą i doskonale zbilansowanymi proporcjami poszczególnych substancji odżywczych. Zobaczmy, co jeszcze wyróżnia pokarmy bio dla kotów i jak wybrać odpowiedni posiłek dla pupila.

Karma bio dla kota – co to takiego?


Karmy bio dla kotów to przejaw nowej filozofii, zgodnie z którą koty i inne zwierzęta domowe należy karmić tak, jak same odżywiałyby się żyjąc na wolności. W praktyce oznacza to, że w skład ich posiłków powinny wchodzić wyłącznie te surowce, które równie dobrze mogłyby stanowić naturalną dietę dzikich kotów. Karmy bio doskonale wpisują się w tę ideę.

Ich recepturę opracowano tak, aby spełniała wszystkie potrzeby kociego organizmu, wynikające z jego budowy anatomicznej oraz fizjologicznej. Wytwarza się je tylko z najwyższej jakości surowców, spełniających kryteria pokarmu odpowiedniego dla ludzi. Mięso pozyskiwane do ich produkcji wolne jest od antybiotyków, hormonów i sterydów, a składniki roślinne pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych. W pokarmach bio dla kotów nie znajdziemy też żadnych produktów chemicznych, sztucznych konserwantów, barwników ani zbędnych wypełniaczy. Dzięki temu pozostają one całkowicie naturalne i bezpieczne dla naszych futrzaków.

Skład i właściwości pokarmów bio dla kota


Karmy bio, czyli biologicznie odpowiednie odznaczają się dużą zawartością czystego mięsa i jedynie niewielkim dodatkiem produktów roślinnych. Dzięki temu mogą przypominać naturalny jadłospis kotów żyjących w warunkach naturalnych, które upolowaną zwierzynę zjadają w całości, to znaczy razem z organami wewnętrznymi i zawartością żołądka. To znaczy, że w skład zwykłej diety dzikiego kota wchodzi nie tylko mięso, ale również podroby, kości, chrząstki oraz śladowe ilości warzyw i owoców. Producenci pokarmów bio dla kotów zadbali o to, by domowy mruczek mógł skosztować tego samego.

Głównym składnikiem karmy bio jest mięso, którego zawartość może wynosić nawet do 85%. Niezwykle istotne jest i to, że do produkcji takich specjałów używa się różnych rodzajów mięs, a ponadto podrobów i chrząstek, będących źródłem cennych pierwiastków wspierających zdrowie i kondycję naszego pupila. Dzięki temu jadłospis mruczka jest zróżnicowany, dopasowany do jego rzeczywistych potrzeb i zbilansowany tak, by wspierać prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Warto dodać, że ze składu pokarmów bio całkowicie wyeliminowano zboża, które dla kota nie mają niemal żadnych wartości odżywczych. Na ich miejscu pojawiają się za to zdrowe owoce i warzywa, które dostarczają zwierzakom witamin i minerałów, wspierających odporność i kondycję.

↓ KARMA BUTCHER'S BIO DLA KOTA ↓


Kiedy warto wybrać karmę bio dla kota?


W sklepach zoologicznych dostępne są pokarmy bio dopasowane do potrzeb kotów na każdym etapie życia. Bez obaw można zatem podawać je wszystkim mruczkom, niezależnie od rasy, wieku czy trybu życia. Warto wiedzieć jednak, że w przypadku niektórych futrzaków dieta biologicznie odpowiednia jest wręcz wskazana. Mowa tu między innymi o kotach borykających się z alergią lub stale nawracającymi objawami nietolerancji pokarmowej. W ich przypadku karma pozbawiona zbóż, konserwantów i sztucznych wypełniaczy może okazać się prawdziwym zbawieniem.

Z uwagi na dużą zawartość mięsa i dodatek ziół karmy bio odznaczają się niezrównanym smakiem i aromatem, więc mogą  posmakować także kotom wybrednym i mającym tendencję do wybrzydzania przy misce. Kuszący aromat pokarmu powinien zachęcić do jedzenia również te koty, które z powodu choroby czy gorszego samopoczucia cierpią na brak apetytu. Specjały bio można podawać także mruczkom z tendencją do tycia, gdyż nie zawierają tuczących węglowodanów, a zdrowe składniki roślinne przyspieszają metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej.

Jak wybrać dobrą karmę bio dla kota?


Pamiętajmy, że nie każda karma opatrzona hasłem „bio” rzeczywiście spełnia kryteria karmy biologicznie odpowiedniej. Cała prawda o produkcie kryje się z tyłu opakowania, na etykiecie ze składem i procentowym wykazem zawartości poszczególnych substancji. Warto dokładnie ją przeanalizować, by upewnić się, czy faktycznie mamy do czynienia z karmą bio. Jeśli producent raczej enigmatycznie opisuje skład pokarmu i nie pisze dokładnie jakiego rodzaju mięso zostało w niej wykorzystane, to odłóżmy taki produkt z powrotem na półkę. Dobrej jakości karma nie ukrywa tych detali, a etykieta jasno informuje, jakie mięso czy warzywa wchodzą w jej skład, a nawet skąd je pozyskano. Warto sięgać właśnie po takie produkty, by mieć pewność, że do miski mruczka trafia wszystko, co najlepsze.

↓ KARMA SCHESIR BIO DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © didesign - istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz