piątek, 9 lutego 2018

Transporter dla małego psa

Czworonożni podróżnicy potrafią nadać wyjazdom zupełnie nowy wymiar. Aby jednak nasz pupil mógł spokojnie towarzyszyć nam podczas wojaży, musimy zapewnić mu komfortowe i bezpieczne warunki przejazdu. Nie zapominajmy, że małe wrażliwe psiaki mają pod tym względem szczególne wymagania. Jak bezpiecznie przewozić niewielkiego zwierzaka? Jaki transporter wybrać dla miniaturowego czworonoga?


O czym pamiętać, podróżując z małym psiakiem?


Wśród psiaków znajdziemy zarówno zapalonych podróżników, jak i podejrzliwych tropicieli możliwej wizyty u weterynarza. Nic więc dziwnego, że zwierzaki mają bardzo różne podejście do wyjazdów. Niezależnie od tego, do jakiej grupy zalicza się nasz podopieczny, na jego nastawienie do podróży niebagatelny wpływ mają odczucia, jakie towarzyszą mu podczas transportu. Warunki przejażdżki mogą bowiem albo pozwolić czworonogowi się odprężyć, albo – wręcz przeciwnie – spotęgować stres i poczucie zagrożenia. Wydawać by się mogło, że przewożenie małych psiaków nie nastręcza wielu trudności. Warto jednak pamiętać, że niewielkie czworonogi często są wyjątkowo podatne na urazy i wrażliwe na przeciągi czy zmieniające się temperatury. Właśnie dlatego trzeba szczególnie zatroszczyć się o ich wygodę i bezpieczeństwo w trakcie podróży. O ile potężne zwierzaki mogą być bez problemu przewożone na tylnym siedzeniu, w przypadku małych psiaków dużo lepszym rozwiązaniem jest transporter. Tego typu akcesorium skutecznie chroni pupila przed nadmiarem bodźców i ewentualnymi zranieniami, na jakie narażony jest on w przypadku niespodziewanych sytuacji drogowych. Transporter jest też niezwykle przydatny, gdy musimy podróżować z niewielkim czworonogiem zatłoczoną komunikacją miejską lub przemieszczać się po to niebezpiecznym terenie. W takich sytuacjach nasz mały pupil może poczuć się przytłoczony. W transporterze nic takiego mu jednak nie grozi. By przejażdżka była naprawdę spokojna, zadbajmy o to, aby pojemnik podróżny był ustawiony stabilnie i odpowiednio zabezpieczony (np. przypięty pasami).

Na co zwrócić uwagę, wybierając transporter dla małego psa?


Nawet małe psiaki powinny w trakcie przejazdu dysponować odpowiednią przestrzenią. W transporterze zwierzak musi mieć zawsze możliwość swobodnego wykonywania podstawowych ruchów, takich jak: wstawanie, obracanie się czy przybieranie pozycji leżącej. Pojemnik podróżny dla niewielkiego czworonoga nie może być jednak zbyt duży. Takie zwierzaki najbezpieczniej czują się bowiem w przytulnych schronieniach. Transporter należy dobrać jednak nie tylko do wielkości czworonoga, ale także do jego wagi. Weźmy więc pod uwagę, że większość akcesoriów dedykowana jest psiakom ważącym do 6 kg. Niewskazane jest nadmierne obciążanie pojemnika. Wybierając transporter dla psa, warto zwrócić szczególną uwagę na jego wentylację. Najlepszą cyrkulację powietrza zapewniają pojemniki, w których otwory umieszczone zostały zarówno w ściankach bocznych, jak i z przodu bądź u góry. Zastanówmy się również, jak często i w jakich warunkach mamy zamiar przewozić czworonoga. Dalekie wyprawy wiążą się z koniecznością zakupu bardziej solidnych akcesoriów. W przypadku wyjazdów do weterynarza bardziej liczy się natomiast, by transporter minimalizował niepokój zwierzaka i zapewniał nam łatwy dostęp do niego. Przydają się wtedy pojemniki z nieprzezroczystymi bocznym ściankami, otwierane od góry. Jeśli planujemy podróżować z ulubieńcem samolotem, powinniśmy ponadto upewnić się, czy transporter spełnia wszystkie wymogi linii lotniczych.

↓ TRANSPORTER DLA MAŁEGO PSA - TORBA ↓


Jaki transporter wybrać dla małego psa?


Do podstawowych akcesoriów przeznaczonych do przewozu małych psiaków należą transportery wykonane z tworzywa sztucznego oraz materiałowe torby. Plastikowe pojemniki nie bez powodu zyskały ogromną popularność – są wytrzymałe, bezpieczne, nie ma też problemu, by je zamontować na siedzeniu. Sprawdzą się doskonale, jeśli na ogół przewozimy pupila samochodem. Bez obaw możemy zdecydować się na nie, nawet jeśli chcemy wybrać się z czworonogiem w daleką podróż. Dla osób, które podróżują wraz z psiakiem przede wszystkim komunikacją miejską, dużo wygodniejsze mogą okazać się jednak przewieszane przez ramię materiałowe torby. Tego typu akcesoria są lekkie, a przy tym dość miękkie – dzięki czemu zwiększają komfort zarówno nasz, jak i naszego pupila. Torby nie zajmują dużo miejsca, można je łatwo złożyć, przechować lub wyczyścić. O specjalny transporter z pewnością muszą zadbać wielbiciele rowerowych wycieczek. Małe psiaki można z powodzeniem przewozić w usztywnianych torbach lub wiklinowych koszykach mocowanych na kierownicy bądź bagażniku.

↓ TRANSPORTER DLA MAŁEGO PSA - KUFEREK ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza