poniedziałek, 19 lutego 2018

Obroże odblaskowe dla kota

Każdego roku pod kołami samochodów giną setki, może nawet tysiące kotów. Najwięcej wypadków notuje się zimą, gdy słabsza widoczność i trudne warunki na drodze utrudniają kierowcom wypatrzenie futrzaków. Jeśli zatem zdarza nam się wychodzić z pupilem na spacer lub wypuszczać go wieczorami, warto zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem są, na przykład obroże odblaskowe dla kotów, dzięki którym zwierzak może zostać w porę dostrzeżony przez kierowcę i tym samym uniknąć tragicznego wypadku.


Kiedy warto kupić obrożę odblaskową dla kota?


Obroża odblaskowa niezbędna jest przede wszystkim kotom wychodzącym. Zarówno tym, które wieczorem samotnie opuszczają bezpieczne cztery kąty, by wyruszyć na łowy, jak i tym, które spacerują wyłącznie na smyczy w naszym towarzystwie. Pamiętajmy, że koty to urodzone drapieżniki, a najbardziej aktywne stają się właśnie po zmroku, wieczorem i nocą. Wtedy najchętniej polują, bawią się i harcują. Dlatego też wiele kotów domowych, które cały dzień przespały w ciepłych pieleszach, wieczorem zaczyna upominać się o spacer lub uchylenie drzwi.

Najwięcej zagraża oczywiście kotom spacerującym samopas. Rewiry łowieckie futrzaków bywają rozległe, a na trasie ich codziennej wędrówki na pewno znajdzie się niejedna ulica, którą trzeba przekroczyć. I to właśnie najczęściej kończy się tragicznie, o ile zwierzak nie ma czegoś, co czyniłoby go lepiej widocznym na drodze. Na przykład obroży z odblaskiem na szyi. Koty przechadzające się pod naszą opieką są bezpieczniejsze, ale i one powinny nosić odblaski. Mruczkom zdarza się uciekać, a przestraszone i zdezorientowane zwykle biegną na oślep przed siebie. W takiej awaryjnej sytuacji odblaskowa obroża może wybawić futrzaka z nie lada opałów, a nawet uratować mu życie.

Obroża odblaskowa dla kota – jaką wybrać?


Dostępne w sklepach zoologicznych obroże dla kotów wykonuje się przeważnie ze specjalnej taśmy polipropylenowej. Wersje odblaskowe posiadają ponadto dodatkowy pasek odbijający światło oraz kilka innych zalet, które czynią je odpowiednimi dla rządnych przygód futrzaków.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej obroży dla kota nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Pamiętajmy, że koty to nie psy i spacery z nimi wyglądają zupełnie inaczej. Żaden mruczek nie spaceruje grzecznie przy nodze właściciela, zamiast tego woli wspinać się na drzewa, skakać po płotach, krzakach i wszystkim tym, co napotka po drodze. Dlatego też, aby uchronić pupila przed kolejnym niebezpieczeństwem, powinniśmy wybrać dla niego obrożę ze specjalnym klipsem, który rozepnie się sam, gdy kot zahaczy o gałąź lub inny wystający przedmiot. Na rynku dostępne są także obroże z gumką, która naciąga się i pozwala zwierzakowi uwolnić pułapki.

↓ ODBLASKOWA OBROŻA DLA KOTA ↓


Inne akcesoria odblaskowe dla kotów


A co jeśli nasz mruczek nie przepada za noszeniem obroży? Jest na to rada. W sklepach zoologicznych znajdziemy całą gamę różnorodnych odblaskowych akcesoriów dla kotów, działających równie skutecznie, co obroża. Do wyboru mamy między innymi odblaskowe szelki i smycze dla kotów. Akcesoria te mają większą powierzchnię niż obroża, więc i odblask jest na nich lepiej widoczny.

Poza tym, w sklepach dostępne są także różnego rodzaju świecące lub migające gadżety, które przypina się do obroży albo szelek zwierzaka. Tutaj jednak powinniśmy uważać. Elementy tego rodzaju mogą łatwo zahaczać o gałęzie lub po prostu przeszkadzać zwierzakowi. Breloczki często obijają się o jego ciało, a ich błysk lub migotanie drażni i denerwuje mruczka. Biorąc to wszystko pod uwagę obroża odblaskowa wydaje się jednak najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Adresówka dla kota


Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie należy zapominać, a mianowicie adresówka dla kota. Przy obroży każdego zwierzaka powinien znajdować się mały identyfikator z naszym adresem lub przynajmniej numerem telefonu. Jeśli mruczek zabłądzi, dane na adresówce pomogą innym skontaktować się z nami lub bezpiecznie dostarczyć uciekiniera do domu. Naprawdę warto o tym pomyśleć!
↓ ADRESÓWKI DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza