sobota, 30 maja 2015

Najdroższe rasy kotów w Polsce i na świecie

Najdroższe rasy kotów w Polsce i na świecie

Koty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród ludzi na całym świecie. W Polsce największą popularnością cieszą się koty europejskie, Brytyjczyki, Maine Coony oraz Persy. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup bardziej egzotycznego i droższego czworonoga. Który z nich kosztuje najwięcej?

Najdroższe rasy kotów w Polsce i na świecie


Ashera – cena od 15 000 do 100 000 $, czyli od 56 500 do 376 710 złotych

Rasa ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ashery przypominają wyglądem lamparta. W ich żyłach płynie krew serwali, azjatyckiego lamparta oraz kota domowego. Nie nadają się do życia w niewielkich mieszkaniach. Są towarzyskie i łagodne. Nie przejawiają objawów agresji.

Ashery są bardzo energiczne, dlatego zanim zdecydujecie się na zakup kota tej rasy, upewnijcie się, że będziecie mieli czas i dużo miejsca na codzienną zabawę z pupilem. 

Savannah – cena od 1500 do 50 000 $, czyli 5 650 do 188 355 złotych

Koty tej rasy to mieszanka kota domowego i serwala afrykańskiego. Są temperamentne, ale lubią towarzystwo ludzi. Nie nadają się do życia w mieszkaniu, ponieważ potrzebują dużo miejsca na zabawę. 

Savannah są bardzo inteligentne. Nie boją się wody. Można nauczyć ich kilku sztuczek i komend. 

Kot bengalski – cena od 1000 do 25 000 $, czyli  od 3 700 do 94 200 złotych

Bengale wyglądem przypominają lamparta. Są bardzo inteligentne i towarzyskie. Uwielbiają wielogodzinne zabawy, również w wodzie. Lubią wskakiwać do wanny, gdy w środku znajduje się właściciel. Można nauczyć je kilku komend. 

Bengale potrafią naśladować ćwierkanie. Potrafią godzinami siedzieć przy oknie i patrzeć na przelatujące ptaki. 

Maine Coon – cena od 2000 do 6000 $, czyli od 7 500 do 22 600 złotych

Koty te są średniej wielkości. Mają długie i gęste futro, o które trzeba codziennie dbać, ponieważ ciężko jest rozczesać kołtuny. Są towarzyskie i lubią się bawić. Chodzą za właścicielem jak cienie, ponieważ lubią być obecne przy wykonywaniu czynności domowych. 

Maine Coony są tolerancyjne, wesołe i inteligentne. Przywiązują się do człowieka, a nie do miejsca. Łatwo nauczyć je chodzenia na smyczy.

Kot Perski – cena od 500 do 5 500 $, czyli od 1 900 do 20 700 złotych

Koty tej rasy są typowymi kanapowcami. Lubią dzieci i zabawy z nimi. Szybko zaprzyjaźniają się z innymi zwierzętami znajdującymi się w domu.

Persy nadają się do życia nawet w małych mieszkaniach, ponieważ nie potrzebują dużo miejsca do zabawy. Najważniejsze jest to, by je głaskać i okazywać im miłość. 

W dziesiątce najdroższych kotów w Polsce i na świecie znalazły się również Sfinxy i Peterbaldy, Manxy, Rosyjskie niebieskie, Szkockie Foldy oraz Brytyjczyki krótkowłose.

Pamiętajcie, że wszystkie opisy ras kotów są ogólne. Każdy osobnik jest inny i jego zachowania mogą różnić się od tych "standardowych".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz