piątek, 22 maja 2015

Kocie rekordy Guinessa

Kocie rekordy Guinessa

Koty są wyjątkowymi ssakami. Już od starożytnych czasów stanowiły obiekt westchnień wielu ludzi. Były czczone, uwieczniane na obrazach, rozpieszczane i uznawane za bóstwa. Zainteresowanie nimi nie minęło i cieszą się one ogromną popularnością wśród ludzi.

Koty są obiektem zainteresowań wielu ludzi. Niektórzy prowadzą je na wystawy, a inni szukają kocich rekordzistów. Oto niektórzy z nich:

Najstarszy kot w Polsce


Rekord ten pobił kot o imieniu Mruczek, który skończył 23 lata! Pupil ten urodził się w Rudzie Śląskiej. Został uratowany przez grupkę dzieci, które znalazły go zziębniętego, głodnego i przestraszonego w krzakach. Zaniosły go do szkoły, gdzie jedna z pracownic zabrało go do siebie do domu. Otoczyła go opieką i od 23 lat dzieli z nim swoje życie. 

Najbogatszy kot świata


Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął pochodzący z Włoch Tommaso. Jego właścicielka, majętna sprzedawczyni nieruchomości, zostawiła mu w spadku 10 milionów euro! Oprócz tego pupil odziedziczył dwa luksusowe apartamenty w Rzymie i Milanie, domek letniskowy w Kalabrii na południu Włoch oraz kilka kont bankowych. 

Najniższy kot świata


Rekord ten należy do kotki rasy Munchkin o imieniu Fizz. Ta mieszkanka Kalifornii mierzy jedynie 15 cm (wzrost) i w 2012 roku stwierdzono, iż nie ma na świecie mniejszego kotka!

Kot z najdłuższą sierścią na świecie


Tytuł ten należy do Sophie Smith, dwuletniej kotki mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Jej sierść ma długość aż 25,68 cm! Została ona znaleziona pod schodami, niedaleko schroniska dla psów. Jego właścicielka znalazła go tam i zabrała do siebie do domu. Przez jakiś czas karmiła go przy pomocy butelki. 

Najszybszy kot na świecie


Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył drapieżny ssak z rodziny kotowatych – Gepard. Nie potrafi on chować pazurów ani ryczeć. Jest jednak w stanie wydawać dźwięki przypominające ćwierkanie, syczenie, szczekanie, miauczenie, rechotanie i mruczenie. Jednak jego największym talentem jest to, iż na krótkich dystansach potrafi rozpędzić do 120 kilometrów na godzinę! 

Rekord Geparda w rozpędzeniu się do 100km/h wynosi jedyne 3 sekundy!

Najgłośniej mruczący kot 


Rekordzistą w tej kategorii jest kot o imieniu Merlin. Ten 13-sto letni kot wydaje z siebie mruczący dźwięk osiągający aż 67,8 decybeli. Dźwięki o tej częstotliwości wydają m.in. zmywarki do naczyń i klimatyzatory. 

Dla porównania, przeciętny kot wydaje z siebie dźwięki o częstotliwości 25 decybeli! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz