wtorek, 6 maja 2014

Wyprawka dla kociaka

Wyprawka dla kociaka
Zanim w nasze progi zawita kociak, czeka nas wizyta w sklepie zoologicznym. Będziemy musieli bowiem skompletować wyprawkę dla nowego domownika. Trzeba będzie zakupić karmę, miski, kuwetę i kilka innych przydatnych drobiazgów.

Karma dla kociaka


Najlepiej byłoby nabyć taką karmę, którą kociak jadł do tej pory. Gwałtowna zmiana diety nie jest bowiem wskazana, ponieważ może skończyć się problemami z żołądkiem. Jeśli zatem mamy taką możliwość, zapytajmy się o to poprzedniego właściciela. Gdy zwierzak zaaklimatyzuje się już w naszym domu będziemy mogli zmienić jego pożywienie, jeśli będziemy chcieli. Oferta karm dla kociąt na rynku zoologicznym jest bardzo bogata, na pewno więc znajdziemy taką, która spełnia nasze oczekiwania.
Sklep Telekarma


Miski dla kociaka


Koty lubią jadać często, ale małymi porcjami, dlatego wskazane jest, by zawsze miały dostęp do pożywienia. Sucha karma nie psuje się szybko, więc może leżeć w miseczce przez cały dzień. Kociak powinien mieć również stały dostęp do wody. Karmę mokrą natomiast należy podawać tylko w takiej ilości, którą zwierzak może zjeść od razu. Biorąc to wszystko pod uwagę, dobrze będzie zakupić trzy miski dla kociaka: jedną na wodę, jedną na karmę suchą i jedną na karmę mokrą.
Sklep Telekarma


Legowisko dla kociaka


Bardzo prawdopodobnym jest, że kociak będzie chciał spać z nami w łóżku. Nawet jeśli mu na to pozwolimy, nie rezygnujmy z kupna legowiska dla kotów. Nasz podopieczny powinien mieć bowiem swoje własne miejsce do spania. Możemy rozważyć nawet kupno kilku różnych legowisk, na przykład oprócz klasycznego, również takie, które zawiesza się na kaloryfer i takie, które kładzie na parapecie.
Sklep Telekarma


Drapak dla kociaka


Nie można kota oduczyć drapania, dlatego dobrze jest dać mu przedmiot, w który będzie mógł drapać do woli. Jest nim specjalny drapak dla kota. Na rynku zoologicznym znajdziemy dużo różnych modeli drapaków, od prostych desek mocowanych na ścianie lub mebli do dużych i rozbudowanych konstrukcji z budkami i półkami.
Sklep Telekarma


Transporter, smycz i szelki dla kociaka


Kompletując wyprawkę dla kociaka, warto pamiętać o transporterze. Nawet jeśli nie planujemy podróżować z naszym podopiecznym, czekają nas wizyty w gabinecie weterynaryjnych (okresowe badania, odrobaczenie, szczepienia). Do wyboru mamy transportery z tworzywa i torby transportowe. Dla kota wygodniejsze są te pierwsze, dla nas drugie. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas podróży zapewnią naszemu kotu szelki i smycz.
Sklep Telekarma


Zabawki dla kociaka


Zabawki dostarczają kociakowi rozrywki i pomagają mu rozwijać sprawność fizyczną i psychiczną. Ze wszystkich zabawek dostępnych w sklepach zoologicznych koty zdają się najbardziej lubić te, które mają futerko i piórka, ponieważ kojarzą się im z ich naturalną zdobyczą.
Sklep Telekarma


Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji kociaka


W wyprawce dla naszego kociaka nie powinno zabraknąć również kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji. Potrzebna będzie nam dobra szczotka do czesania futerka,  szampon lub puder do jego czyszczenia, cążki do przycinania pazurków oraz preparaty do czyszczenia oczu i uszu.
Sklep Telekarma


Preparaty przeciw pchłom i kleszczom


Jeśli chcemy wypuszczać naszego podopiecznego na dwóch, koniecznie kupmy preparat przeciwko pchłom i kleszczom dla kotów. Pasożyty te stanowią duże zagrożenie dla zdrowia kotów, ponieważ roznoszą wiele chorób. Dostępne są one w postaci obróżek, pudrów, szamponów, sprayów oraz kropelek. Najbardziej praktyczne ze względu na długi okres działania są obróżki, kropelki i niektóre spraye.
Sklep Telekarma

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz