czwartek, 5 grudnia 2013

Klatki dla świnek morskich

Klatki dla świnek morskich
Odpowiednia klatka dla świnki morskiej jest najważniejszą rzeczą, którą musimy kupić, jeśli chcemy mieć w domu to urocze stworzonko. Klatka będzie jej domem, w którym będzie spędzać wiele czasu. Powinna być wygodna i najlepiej jak najbardziej obszerne. Minimalna długość klatki dla jednej świnki powinna wynosić około 60-80 cm, ale oczywiście im większa, tym lepsza. Powinno się w niej znaleźć miejsce na domek, miski, poidła, itd. Świnki morskie nie potrafią się wspinać ani dobrze skakać, dlatego nie nadają się dla nich klatki wysokie i piętrowe. Dobre są natomiast niskie, o dużej powierzchni dna.

Jakie klatki dla świnek morskich znajdziemy w sklepie zoologicznym?


Najlepsze klatki dla świnek morskich, z tych obecnie dostępnych na rynku zoologicznym, to klatki wykonane częściowo z tworzywa a częściowo z metalu. Dokładniej mówiąc spód klatki, czyli coś, co popularnie nazywamy kuwetą, jest z mocnego plastiku, górę natomiast tworzą metalowe pręty.

Takie klatki dla świnek morskich są lekkie i – co najważniejsze – łatwo utrzymać je w czystości. Dokonując zakupu, warto wybrać taką, której kuweta ma jak najwyższe boki, dzięki czemu zwierzak nie będzie tak bardzo wysypywał z klatki ściółki. Dobrze by było również, gdyby klatka miała z boku drzwiczki – świnka będzie mogła samodzielnie z niej wychodzić na spacery i wracać do niej.

Niektóre klatki dla świnek sprzedawane są z pełnym wyposażeniem, na które składają się domek, miski, pojnik i paśnik. Jeśli przy okazji mają dobre rozmiary, odpowiednio wysokie kuwety i inne pozytywne cechy, to doskonale, ponieważ nie będziemy musieli już kupować wyposażenia osobno.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz