poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Jak spędzać czas z kotem w czasie pandemii?

Jak spędzać czas z kotem w czasie pandemii?

Okres pandemii to dobra okazja na pogłębienie relacji, jaka łączy nas z mruczącym pupilem. Wolny czas warto wykorzystać na aktywności, które scementują naszą więź z pupilem. Oto nasze pomysły, jak spędzać czas z kotem w czasie pandemii?

Pomysły na spędzenie czasu z kotem podczas kwarantannyW harmonogramie dnia nie może zabraknąć wspólnej zabawy w polowanie. Sięgnijmy po kocią wędkę i imitujmy przy jej użyciu ruchy ofiary. Dajmy kotu możliwość zrealizowania całej sekwencji łowieckiej, składającej się z wypatrywania, czajenia się, ataku, chwytania i rozszarpywania ofiary. Nie przeciągajmy jednak zabawy zbyt długo. Organizujmy krótkie (5-10 min) sesje zabawy, za to kilka razy w ciągu dnia. Zachęcajmy zwierzaka do zabawy piłeczkami czy wyszukiwania smakołyków.

↓ WĘDKI DLA KOTA ↓
Jeśli męczy nas codzienna monotonia, zorganizujmy trening futrzaka. Zacznijmy uczyć kota fantazyjnych sztuczek – to świetna zabawa. Jeżeli nasz futrzak tęskni za możliwością swobodnych wędrówek, przynieśmy mu kilka elementów z ogrodu. Gałązki, kamyki, piórka czy szyszki dostarczą mu mnóstwa interesujących wrażeń sensorycznych.


Nadmiar wolnego czasu możemy spożytkować na samodzielne przygotowanie zabawek lub przekąsek dla zwierzaka. Czemu nie stworzyć dla pupila ustronnej kryjówki lub karmnika interaktywnego albo nie urozmaicić jego posiłków mięsnym sosem czy ziołami? Doskonałym sposobem na spędzanie czasu z kotem w czasie pandemii jest wspólny wypoczynek. W końcu nie brakuje nam czasu na głaskanie pupila i dokładne wyszczotkowanie jego futerka. A może nadrobimy zaległości w kocim pedicure? Zróbmy także gruntowny przegląd kocich akcesoriów. Może kotu przydałby się nowy drapak?

↓ DRAPAKI DLA KOTA ↓
Jak pogodzić pracę zdalną w domu z opieką nad kotem?W czasie pandemii koronawirusa wiele osób pracuje zdalnie. Choć praca z mruczkiem na kolanach, może być niezwykle przyjemna, nie zawsze możliwe jest wykonywanie obowiązków z futrzakiem u boku. Jeśli nie chcemy, by zwierzak zakłócał naszą pracę, jeszcze przed przystąpieniem do niej, zorganizujmy krótką sesję zabawy i nakarmmy pupila. Po udanym „polowaniu” zwierzak na pewno będzie bardziej skłonny do spokojnego wypoczynku. Warto również pochować trochę smakołyków w domowych zakamarkach, aby zapewnić pupilowi rozrywkę na kilka godzin. Przysmaki możemy umieścić w zabawkach interaktywnych, z których zwierzak będzie musiał je samodzielnie wydobyć.


Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy przestrzegać wcześniejszego harmonogramu pracy. Kot jest przyzwyczajony do naszej nieobecności w określonych godzinach, dlatego łatwiej będzie mu wtedy zaakceptować, że jesteśmy niedostępni. W trakcie pracy nie reagujmy na kocie zaczepki. Gdy jednak już skończymy wykonywać obowiązki, zachowujmy się podobnie, jakbyśmy wrócili z pracy. Nie szczędźmy kotu czułości i spędźmy z nim trochę czasu. W okresie pandemii to właśnie towarzystwo pupila może uchronić nas przed frustracją i przygnębieniem związanymi z izolacją.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA KOTA ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: canva.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz