poniedziałek, 25 listopada 2019

Przysmaki Pedigree DentaStix dla psów


Dla niektórych psiarzy zaskakującym okazać może się fakt, że psie zęby wymagają odpowiedniej higieny. Akcesoria przeznaczone do czyszczenia psiej jamy ustnej rzadko kiedy znajdują się w kosmetyczce czworonogów. Wielu z nas zapomina i o tym, że o przyzwoity stan zębów naszych pupili dobrze dbają też specjalnie stworzone w tym celu przysmaki dentystyczne. Te, choć nie zastępują pasty i szczoteczki, bywają niezwykle pomocne.
     

Zęby – bagatelizowany problem psiego zdrowia


Zdecydowana większość naszych domowych pupili zmaga się z chorobami przyzębia. O ile właściciele czworonogów dbają o wygląd psiego futra, o tyle w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych zazwyczaj zupełnie pomijane są zęby. Tymczasem problemy dotyczące jamy ustnej nie ograniczają się tylko do nieświeżego oddechu. Bakterie tam egzystujące z łatwością przedostają się do krwiobiegu, a tym samym i do innych narządów. Kłopoty związane z zębami faktycznie odnoszą się więc nie tylko do samego psiego pyska – odbijają się one również na ogólnym stanie zdrowia zwierzaka.

↓ PRZYSMAKI PEDIGREE DENTASTIX DLA PSÓW ↓Czym są przysmaki dentystyczne dla psów?


Odkładanie się płytki i kamienia nazębnego to problemy, które dotyczą nie tylko nas samych, ale i naszych czworonożnych pupili. Nie powinien więc specjalnie dziwić fakt, że chcąc zadbać o stan jamy ustnej czworonoga, regularnie sięgać powinniśmy po pastę i szczoteczkę. Na rynku dostępne są różnorakie przybory i kosmetyki przeznaczone do mycia psich zębów. W wielu przypadkach jednak regularne używanie takich akcesoriów okazuje się wyzwaniem ponad nasze siły. Stąd też, szukając pomocy w walce ze stomatologicznymi problemami, używać możemy przysmaków dentystycznych. Specjały takie to przekąski skonstruowane tak, by zarówno ich kształt, konsystencja, jak i tworzące je składniki przyczyniały się do minimalizowania odkładającego się na zębach nalotu.

Czym wyróżniają się przysmaki  Pedigree DentaStix?


DentaStix to seria dentystycznych przekąsek proponowanych przez markę Pedigree. Specjały te, dzięki specjalnej powierzchni ściernej i obecności aktywnych cząstek czyszczących są w stanie znacząco, gdyż aż o 80% zredukować płytkę i kamień nazębny. Ponadto producent zadbał tu i o to, abyśmy bez problemu dopasować mogli wielkość serwowanych psu dentystycznych przysmaków do gabarytów zwierzaka. Do wyboru mamy więc tu Pedigree DentaStix dedykowany psiakom młodym i małym, psom średnim oraz dużym. Dla tych psich właścicieli, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na skład psich przekąsek, nie bez znaczenia jest też to, że w dentystycznych specjałach marki Pedigree nie odnajdziemy cukru, sztucznych barwników i aromatów. Ponadto specjały te wyróżniają się też niską zawartością tłuszczu.

Jedyną kwestią, na jaką zwrócić powinniśmy uwagę, jest to, że w składzie Pedigree DentaStix figurują zboża. Produkt ten niekoniecznie nadawać będzie się więc dla uczulonych na gluten alergików. Przy okazji warto wspomnieć i o tym, że choć dentystyczne przysmaki wspierać mają higienę jamy ustnej, nie zastąpią one pasty i szczotki. W miarę możliwości starajmy się więc jak najczęściej szczotkować psie zęby.
    
↓ PRZYSMAKI PEDIGREE DENTASTIX DLA PSÓW ↓

Sklep TelekarmaTekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © manushot  — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz