piątek, 30 grudnia 2016

Kaganiec metalowy dla psa

Metalowe kagańce budzą czasem kontrowersje. Tymczasem, jeśli nabędziemy porządnie wykonany model oraz będziemy przestrzegać podstawowych zasad jego użytkowania, sprzęt ów z pewnością sprawdzi się znakomicie. Kaganiec powinien stać się podstawowym wyposażeniem każdego psiaka. O akcesorium takie szczególnie troskliwie zadbać powinniśmy wówczas, gdy posiadamy nerwowego bądź agresywnego zwierzaka.


Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując metalowy kaganiec dla psa?


Kaganiec wykonany z solidnego metalu to pod wieloma względami bardzo praktyczny wybór. Model taki z łatwością uda nam się utrzymać w czystości – po spacerze wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką, by wyglądał jak nowy. Dodatkowo możemy być pewni, że nasz czworonóg ze swym wyjściowym ubraniem nie rozprawi się przy pierwszej nadarzającej się ku temu okazji. Modele skórzane mogą ulec przegryzieniu. Los taki z pewnością nie spotka jednak kagańca metalowego.

Metal reaguje na warunki atmosferyczne – w ciepłe dni nagrzewa się, w chłodne zaś szybko obniża swą temperaturę. Dlatego właśnie decydując się na taki model, dokładnie przyjrzeć powinniśmy się jego wykończeniu. Kwestią zupełnie niezbędna są w tej sytuacji plastikowe lub skórzane wkładki, które wyścielać powinny kaganiec od wewnątrz. Rozwiązanie takie uchroni kufę naszego pupila przed przymarzaniem.

Psy z reguły potrzebują nieco czasu, by przyzwyczaić się do noszenia kagańca. Dla zwierzaka, który z tematem tym nie jest jeszcze oswojony, metalowy kaganiec może okazać się nawet niebezpieczny. Zawzięcie z nim walcząc, mogą się dotkliwie poobijać albo zranić. Wersję taką dobrze jest więc nabyć wówczas, gdy nasz pupil jest już przyzwyczajony do tego akcesorium.

Warto pamiętać również o tym, że kagańce metalowe są znacznie cięższe od ich skórzanych, plastikowych bądź ich materiałowych odpowiedników. Wersje dla małych psów też są dostępne na rynku, ale metal zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku dużych psiaków.

Główne zalety kagańca metalowego


Metalowy kaganiec dla psa posiada budowę koszykową, ta zaś jest podstawowym jego atutem! W pełni zabudowany kaganiec z materiału bądź skóry często uniemożliwia psu otwarcie pyska, przez co  utrudnia dyszenie i wyrównywanie temperatury.

Nasi czworonożni przyjaciele praktycznie nie posiadają gruczołów potowych. W ich przypadku to właśnie sapanie ułatwia odparowywanie nadmiaru wody. W dusznych pomieszczeniach bądź w upalne dni kaganiec szczelnie opinający psią kufę może być niebezpieczny. Dlatego właśnie niektóre modele, w tym np. kagańce weterynaryjne, zakładane mogą być tylko na chwile.

Kaganiec metalowy jest pod tym względem bardzo dogodnym rozwiązaniem. Psiak swobodnie może w nim otwierać pysk, pić wodę, a w niektórych jego modelach nawet przyjmować przekąski. Z tej ostatniej opcji powinniśmy zrezygnować wówczas, gdy nasz milusiński podczas przechadzki zjada przypadkiem znalezione smakołyki. Gdy nie istnieje jednak takie ryzyko, rozwiązanie to okazuje się całkiem wygodne. Dzięki niemu podczas długich spacerów nie musimy zdejmować kagańca, gdy psiak chce uzupełnić swe wodne zasoby bądź gdy planujemy nagrodzić go ulubionym przysmakiem.

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz