sobota, 17 października 2015

Jak odzwyczaić kota od spania w sypilani?

Jak odzwyczaić kota od spania w sypilani?


Przyzwyczajenia kociaka z młodości pozostają mu do końca życia. Właśnie dlatego, ciężko jest oduczyć dorosłego pupila pewnych zachowań. Istnieją jednak sposoby, które pomogą Nam osiągnąć zamierzony cel.

Większość osób adoptuje lub kupuje kota, gdy ten jest jeszcze malutki. Patrzą na niego jak na dziecko i nie wyobrażają sobie, by mógł spać gdzieś indziej niż w ich sypialni. Pozwalają mu kłaść się pod kołderką, na poduszce. Co jednak, gdy z jakiś powodów, będziemy musieli odzwyczaić pupila od ucinania sobie drzemki w Naszym łóżku. Oto kilka rozwiązań:

Stwórz kocią sypialnię


Jeśli kot od małego był przyzwyczajony do spania z właścicielem w łóżku, pod cieplutką kołdrą, należy stworzyć mu podobne warunki. By to zrobić, możecie np. rozłożyć na fotelu w salonie kilka poduszek i położyć na nie kołderkę lub koc. Oprócz tego, możecie narzucić okrycie na oparcie, by stworzyć namiocik, pod który czworonóg będzie mógł się wdrapywać. Chodzi o to, by posłanie przypominało pupilowi jego dotychczasowe miejsce odpoczynku.

Sypialnia to Twój azyl


Ważne jest, by właściciel kota traktował sypialnię jako miejsce do spania, a nie rozrywki. Oczywiście, nie chodzi tu o zdemontowanie telewizora, ale o to, by w pokoju nie było hałasu. Dlaczego? Dźwięki przyciągają pupila. Myśli on, że zapraszamy go do zabawy. Zgaście również światło, by nie było go widać spod drzwi. Przez kilka dni zwierzak na pewno będzie chciał dostać się do środka. Jednak nie martwcie się, przyzwyczai się on do nowego porządku rzeczy.

Konsekwencja kluczem do sukcesu


Z kotem należy postępować jak z dzieckiem. Jeśli chcemy, by jakieś zachowanie weszło mu w krew, musimy codziennie postępować zgodnie z pewnymi regułami. W przypadku oduczeniu kota sypiania w Naszej sypialni, musimy ją zamknąć. W ciągu dnia, gdy nie ma Nas w domu, drzwi pokoju muszą być zamknięte. Tak samo w nocy. Nie otwierajmy ich, ponieważ stworzymy pupilowi furtkę, którą szybko wykorzysta. Nie łamcie się pod wpływem jego miauczenia i skomlenia. Szybko przyzwyczai się do tego, że jego miejsce nie jest w Naszej sypialni.

Drugi kot


Niektóre koty mogą być bardziej oporne i nie będą chciały przystosować się do nowych warunków. Jeśli więc stać Nas na przygarnięcie zwierzęcia, może to być najlepsze z możliwych rozwiązań. Drugi pupil, kompan do zabawy, sprawi, że czworonóg nie będzie czuł ciągłej potrzeby przebywania z Nami. Sprawi również, że Nasz czworonóg, w trakcie spania, będzie czuł jego ciepło, co pozwoli mu na komfortowy i przyjemny sen.

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz