czwartek, 27 listopada 2014

Zabawki dla szczeniąt

Zabawki dla szczeniąt
Zostaliśmy dumnymi opiekunami szczenięcia. Będziemy zatem potrzebować kilku drobiazgów dla niego. Musimy między innymi kupić legowisko, smycz, jedzenie i oczywiście zabawki.

Dlaczego szczenięta potrzebują zabawek?


Zabawa jest bardzo ważną częścią życia szczeniąt. Nie tylko dlatego, że dzięki niej młode zwierzęta mogą wyładować nadmiar energii. Podczas zabawy szczeniaki uczą się wielu rzeczy. I to jest jej główne znaczenie.

W trakcie zabawy zwierzęta rozwijają sprawność fizyczną, ćwiczą szybkość i refleks, uczą się rozwiązywać problemy, czyli kształtują swój intelekt, nabywają pewności siebie, itd.

Dla prawidłowego rozwoju szczenięta potrzebują zarówno zabawy z innymi psami, jak i samodzielnej. W tym drugim przypadku istotną rolę spełniają zabawki.

Jakie zabawki są najlepsze dla szczeniąt?


Dla szczeniąt najbardziej poleca się różnego rodzaju gryzaki, którymi zresztą uwielbiają się one bawić. Znajdziemy ich w sklepach zoologicznych wiele. Przy wyborze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy są bezpieczne dla szczeniąt. Do takich należą np. zabawki wykonane z lateksu lub bawełny.

Bardzo dobrym wyborem są tak zwane zabawki edukacyjne i interaktywne. Dzięki nim szczenię będzie rozwijać swoje możliwości intelektualne. Popularnymi tego typu zabawkami są kongi lub Snack Balle, które można napełnić smakołykami. Psiak musi się nieco natrudzić, by się do tych pyszności dostać – to dla niego duże wyzwanie.

Do wspólnej zabawy z pupilem na pewno przydadzą się nam piłki, które można rzucać szczeniakowi, ucząc go przy okazji aportowania. Psom w tym wieku nie poleca się natomiast zabawek służących do przeciągania, ponieważ mogą one przyczynić się do deformacji zgryzu.

Sklep Telekarma

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz