czwartek, 27 listopada 2014

Legowiska dla fretek

Legowiska dla fretek
Wśród akcesoriów, które powinniśmy kupić naszej fretce znajduje się legowisko. Niestety legowisk, które produkowane są konkretnie z myślą o tych sympatycznych zwierzątkach na polskim rynku zoologicznym nie znajdziemy zbyt wiele. Nie ma jednak problemu, ponieważ dla fretek doskonałe są również kocie posłania.

Szczególnie godne polecenia są legowiska w formie budek. Podobnie jak koty, fretki lubią chować się w różne zakamarki. Taką już mają naturę, ponieważ ich przodkowie, czyli tchórze chętnie zamieszkują nory. W nich wychowują potomstwo i kryją się przed drapieżnikami. Dostępne w sprzedaży budki są zwykle wykonane z materiałów, które bardzo łatwo się czyści - pierzemy je w pralce w niskich temperaturach.

Fretki będą zapewne chętnie korzystać z miękkich legowisk klasycznych. To najpopularniejsze posłania wśród kociarzy, dlatego ich asortyment w sklepach zoologicznych jest bardzo duży. Niektóre modele są bardzo ozdobne. Wiele z nich wyposażonych jest dodatkowo w miękkie poduszki, przez co zwierzakom jest jeszcze bardziej wygodnie. Podobnie jak wspomniane wyżej budki, posłania te są zwykle łatwe w czyszczeniu. Można prać je w pralkach w niskich temperaturach.

Naszym pupilom możemy także kupić hamak. W tym przypadku akurat bez większych problemów znajdziemy taki, który produkowany jest specjalnie dla fretek, ale istnieją też kocie – równie dobre i praktyczne. Hamak możemy zawiesić w klatce lub gdzieś w mieszaniu. Zwierzak chętnie będzie z niego korzystać.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com


Sklep Telekarma


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz