czwartek, 13 lutego 2020

Suche karmy Versele Laga Opti Life dla psów


Odpowiednie żywienie to najlepszy sposób na zapewnienie zwierzakowi zdrowego i długiego życia. By poprawić funkcjonowanie organizmu czworonoga i ustrzec go przed chorobami, warto precyzyjnie dopasować dietę do psich potrzeb. Pomóc w tym mogą suche karmy Versele Laga Opti Life dla psów. Jakie składniki zawierają i w jaki sposób mogą wesprzeć profilaktykę zdrowotną u czworonogów?


Charakterystyka karm Versele Laga dla psów


Versele Laga to jeden z najbardziej znanych i cenionych międzynarodowych producentów pokarmów i preparatów pielęgnacyjnych dla zwierząt towarzyszących oraz sportowych. W jego bogatej ofercie znajdziemy produkty ściśle dopasowane do indywidualnych i gatunkowych potrzeb zwierzaków. Versele Laga swoją pracę opiera na czterech filarach: pasji, szacunku, wiedzy i odpowiedzialności. Wszystkie produkty tworzone przez przedsiębiorstwo spełniają wysokie standardy jakości (IFS i HACCP). Receptury pokarmów tworzone są z udziałem specjalistów ds. żywienia oraz lekarzy weterynarii. Dzięki temu są zgodne z najnowszą wiedzą z zakresu dietetyki zwierząt. Produkty cechuje duża wartość odżywcza i smakowitość. Versele Laga nie boi się sięgać po innowacyjne rozwiązania żywieniowe. Dba o ciągły rozwój swojej oferty i rozbudowuje ją o nowe produkty, o ulepszonej recepturze. Wybierając suche karmy Versele Laga dla psów, możemy z łatwością dobrać odpowiedni sposób żywienia dla naszego pupila.

Receptura pokarmów Versele Laga Opti Life dla psów


Versele Laga Opti Life to linia specjalistycznych karm dla psów klasy premium. Produkty mają zaspokajać indywidualne potrzeby czworonogów i wspierać ich zdrowie. Ich podawanie może więc stać się elementem dietoprofilaktyki. Receptura pokarmów opiera się na najlepszych, starannie wyselekcjonowanych składnikach, podlegających rygorystycznym kontrolom. Głównym źródłem białka w pokarmach Versele Laga Opti Life dla psów są surowce pochodzenia zwierzęcego. Pozyskano z nich minimum 73% protein znajdujących się w pożywieniu. Białka zwierzęce obecne w pokarmach odznaczają się wysoką przyswajalnością. Wpływają pozytywnie na smakowitość pożywienia. Każda z karm Versele Laga bazuje na jednym źródle białka zwierzęcego: kurczaku, jagnięcinie lub łososiu. Pokarmy nie zawierają ciężkostrawnych i potencjalnie alergennych składników: pszenicy, kukurydzy, zbóż glutenowych. Zamiast nich producenci zastosowali lekkostrawny ryż, który nie obciąża przewodu pokarmowego wrażliwych zwierzaków. Suche karmy Versele Laga Opti Life tworzone są z mięsa dehydratyzowanego, które stanowi skoncentrowane źródło substancji odżywczych potrzebnych psiakom.

Ważną rolę w produktach odgrywają składniki o działaniu prozdrowotnym. Pokarmy wzbogacono m.in.: chondroprotetykami (wspierającymi stawy), olejem z łososia (korzystnie wpływającym na stan skóry i sierści), prebiotykami FOS i MOS (regulującymi skład mikroflory jelitowej), rozmarynem (usprawniającym trawienie), nagietkiem (stymulującym odporność, poprawiającym wzrok).

Rodzaje karm Versele Laga Opti Life dla psów


Pokarmy linii Versele Laga Opti Life dla psów możemy dopasować zarówno do wieku, wielkości, jak i specyficznych potrzeb naszego podopiecznego.

Aby zapewnić najmłodszym czworonogom zdrowy wzrost i rozwój, warto sięgnąć po karmy Versele Laga dla szczeniąt (Puppy). Produkty dostępne są w czterech rodzajach: dla juniorów ras małych (Puppy Mini), średnich (Puppy Medium), dużych (Puppy Maxi) oraz obdarzonych wrażliwym żołądkiem lub cierpiących na nadwrażliwość pokarmową (Puppy Sensitive). Produkty odznaczają się wysoką zawartością białka zwierzęcego (80-88% wszystkich protein). Są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe DHA i EPA – wspierające rozwój układu nerwowego maluchów. Receptura pokarmów podstawowych opiera się na lekkostrawnym kurczaku i ryżu. Wrażliwym czworonożnym juniorom Versele Laga oferuje natomiast pożywienie z łososiem i ryżem, zawierające składniki regulujące pracę przewodu pokarmowego, poprawiające kondycję sierści i redukujące stany zapalne skóry.

Dla wszystkich dorosłych psiaków o normalnej aktywności Versele Laga przygotowała smakowite i lekkostrawne pokarmy z kurczakiem i ryżem. W ofercie znajdziemy produkty dla psów ras małych, średnich i dużych (Mini, Medium i Maxi). Karmy, dzięki specjalnej strukturze krokietów i kompozycji składników aktywnych, wspomagają higienę uzębienia i wspierają psią witalność.

Czworonogom, które ukończyły już 7. rok życia, możemy zaserwować karmy Versele Laga Opti Life Senior (Mini lub Medium & Maxi). Produkty z tej serii opóźniają procesy starzenia i usprawniają funkcjonowanie psiego organizmu. Są szczególnie bogate w taurynę, naturalne przeciwutleniacze i chondroprotetyki.

Wśród karm Versele Laga dla psów nie brakuje również propozycji dla zwierzaków o szczególnych wymaganiach, zmagających się z różnymi przypadłościami i problemami. Potrzeby psich wrażliwców doskonale zaspokoją karmy Versele Laga Opti Life Adult Digestion (na bazie jagnięciny i ryżu) i Opti Life Adult Skin Care (na bazie łososia i ryżu) – w wersji Mini lub Medium & Maxi. Pierwszy produkt, dedykowany czworonogom o wrażliwym przewodzie pokarmowym, zapobiega reakcjom alergicznym i wspiera rozwój prawidłowej mikroflory jelitowej. Druga karma powstała z myślą o zwierzakach zmagających się z kłopotami ze skórą i szatą. Dzięki kwasom tłuszczowym omega-3 i omega-6, biotynie, cynkowi, miedzi ułatwia odbudowę szatę i poprawia stan skóry.

Układając dietę pupila, nie powinniśmy zapominać o jego potrzebach wynikających z trybu życia i poziomu aktywności. Redukcję masy ciała z pewnością ułatwi czworonogom z nadwagą karma Opti Life Adult Sterilised/Light (Mini lub Medium & Maxi). Cechuje ją obniżona wartość energetyczna. Znajdująca się w niej L-karnityna przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli natomiast nasz ulubieniec jest zapalonym sportowcem, doskonałą propozycją dla niego może być pokarm Versele Laga Opti Life Adult Active. Karma zapewnia aktywnym psiakom odpowiednią dawkę energii i wspomaga ich układ ruchu.

↓ SUCHE KARMY VERSELA LAGA OPTI LIFE DLA PSÓW ↓

Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © Chalabala — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz