piątek, 6 maja 2016

Karmy holistyczne dla psów


Wiedza dotycząca prawidłowego żywienia zwierząt stale się rozwija. Zmienia się także podejście właścicieli oraz ich świadomość, dotycząca potrzeb żywieniowych swoich pupili. Efektem tych zmian jest rozwój rynku, oferującego produkty do tej pory nieznane, a będące odpowiedzią na nowe potrzeby właścicieli i ich zwierząt. Produktem stosunkowo nowym, zupełnie innym od dotychczas znanych karm dla psów, są karmy holistyczne, charakteryzujące się unikalnym składem i właściwościami. Czym są karmy holistyczne i jaki mają wpływ na zdrowie oraz kondycję psa?

Weterynaria holistyczna


Pomysł skomponowania karm holistycznych ma swój początek w rozwijanej wciąż na całym świecie weterynarii holistycznej. Podejście holistyczne w medycynie czy weterynarii, czyli inaczej podejście całościowe, opiera się na podejmowaniu takich działań, które zadbają zarówno o dobry stan narządów wewnętrznych, jak i zdrowie psychiczne, duchowe oraz relacje z otoczeniem. Te poszczególne szczęści mają składać się na jedną, zdrową całość. Organizm postrzegany jest jako układanka z klocków domino, jeśli pojawi się jeden problem, z pewnością pociągnie za sobą kolejne.

A zatem, celem weterynarii holistycznej jest nie tylko opieka nad zdrowiem fizycznym zwierzęcia, ale także zapewnienie mu warunków do dobrego samopoczucia i rozwoju, odpowiedniego środowiska i warunków do życia, ograniczanie stresów, opracowanie pełnowartościowego programu żywienia, a nawet dbanie o jego dobre relacje z właścicielem.

Czym jest dieta holistyczna?


Aby móc uznać dietę za w pełni holistyczną, musi spełniać ona kilka podstawowych funkcji. Głównym celem pokarmu tego rodzaju jest dostarczenie psu wszystkich, niezbędnych składników odżywczych, bez których niemożliwy byłby wzrost, prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych i organizmu. Stosowanie karm holistycznych pozwala wyeliminować z diety psa wszystkie sztuczne składniki, konserwanty i substancje szkodliwe lub ciężkostrawne. Natomiast dobór odpowiednich elementów pozwoli chronić psa przed chorobami, alergiami, dolegliwościami układu pokarmowego oraz pasożytami.

Dieta holistyczna jest całkowicie oparta na naturalnej i organicznej żywność, o najwyższej jakości.

 

Skład karm holistycznych


Karmy holistyczne to całkiem odrębna grupa produktów typu Super Premium. Są one nie tylko idealnie zbilansowane, ale również skomponowane z najwyższej jakości składników i substancji odżywczych, pochodzących z naturalnych źródeł. Głównym komponentem pokarmów holistycznych dla psów są naturalne, prozdrowotne dodatki, takie jak probiotyki, antyoksydanty czy inne biologiczne substancje czynne. W ich składzie można znaleźć również liczne zioła, podnoszące odporność i dobrze wpływające na proces trawienia.

Skład karm holistycznych opiera się przeważnie na kilku źródłach białka, dzięki czemu zwierzę jest zabezpieczone przed niedoborem podstawowych aminokwasów. Natomiast ogranicza się w nich węglowodany oraz produkty zawierające gluten.

 

Produkcja karm holistycznych


Do produkcji tego rodzaju karm używa się wyłącznie naturalnych surowców, często pochodzących z lokalnych, miejscowych upraw lub ubojni. Eliminuje się natomiast konserwanty, barwniki oraz sztuczne, chemiczne dodatki. To czyni je idealnym rozwiązaniem dla psów cierpiących na alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Jedną z ciekawych zasad produkcji karm holistycznych jest unikanie długiego przechowywanie surowców. Holistyczna koncepcja zakłada, że wszystkie składniki powinny zostać przetworzone tuz po ich pozyskaniu, dzięki czemu ich wartości odżywcze nie ulegają obniżeniu.


Sklep Telekarma

 
Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz