środa, 10 grudnia 2014

Pokarmy dla ptaków zimujących

Pokarmy dla ptaków zimujących
Zachęcamy do dokarmiania ptaków. Nie tak dawno prezentowaliśmy bardzo ładne i praktyczne karmniki, które są dostępne w naszym sklepie zoologicznym. Dziś powiemy kilka słów o specjalnych pokarmach dla ptaków zimujących (również do kupienia w Telekarmie). Zapraszamy!

Mieszanki dla dzikich ptaków


Podstawowym składnikiem pokarmów dla ptaków zimujących są ziarna zbóż i nasiona, które chętnie zjada wielu skrzydlatych mieszkańców naszego kraju. Najlepiej jeśli są to nasiona i zboża o dużej zawartości tłuszczu, który jest dla ptaków źródłem energii, tak potrzebnej do przetrwania mrozów. Lepszej jakości karmy są nawet wzbogacane o dodatkowe porcje tego cennego składnika pokarmowego.

Im bogatszy skład ma mieszanka, tym więcej gatunków zwabi do karmnika.  Proso, konopie, kukurydza, rzepak, nasiona słonecznika, nasiona dzikich roślin, orzechy, płatki owsiane skuszą niejednego ptaka. Producenci nie zapominają również o tych gatunkach, które potrzebują białka zwierzęcego. Z pokarmów, które go zawierają możemy wymienić Versele-Laga Menu Nature Energy Pellets Insect (dodatek larw insektów) oraz Versele-Laga Menu Nature Excellence Protein Crumble (z larwami mącznika i rozwielitkami).

Interesującym produktem jest karma Versele-Laga Menu Nature Easy Pack Variety. Ciekawym nie tyle ze względu na zawartość, ile na opakowanie. Spełnia ono bowiem jednocześnie funkcję karmika, dzięki specjalnemu podajnikowi. Wystarczy otworzyć pudełko i powiesić je na gałęzi.

Kolby i kule tłuszczowe dla dzikich ptaków


Dla wielu z nas dokarmianie ptaków kojarzy się ze skórkami słoniny, zawieszanych na drzewach dla sikorek. Znacznie lepszym pożywieniem dla tych ptaków są kule i kolby tłuszczowe, ponieważ zawierają nie tylko tłuszcz, który dostarcza energii, ale również wiele innych składników odżywczych.

Sklep Telekarma

Tekst: Telekarma.pl
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz