poniedziałek, 16 grudnia 2019

Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael


Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Wybór odpowiedniego filtra to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy świeżo upieczony akwarysta. Wydajna filtracja jest niezbędna, by utrzymać czystość i prawidłowe parametry wody w akwarium. Jeśli szukamy funkcjonalnego akcesorium do średniego lub dużego zbiornika, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na zewnętrzne filtry akwariowe Aquael. Jakie są ich zalety?

Kiedy warto zdecydować się na zewnętrzny filtr do akwarium?


Filtr to bez wątpienia najważniejsze urządzenie w akwarium. W przeciwieństwie do naturalnych akwenów, w zamkniętych zbiorniach wodnych procesy samooczyszczania są bardzo ograniczone. Bez filtracji nie jest więc możliwe utrzymanie równowagi w akwarium. Woda w zbiorniku powinna być oczyszczana na trzech poziomach: mechanicznym (wychwytywanie zanieczyszczeń stałych), chemicznym (neutralizacja związków toksycznych) i biologicznym (rozkład związków azotowych przez bakterie). Aby proces ten przebiegał efektywnie, należy starannie dobrać rodzaj, wielkość i wydajność filtra do pojemności zbiornika. Tu zwykle pojawia się pytanie: czy lepiej zdecydować się na filtr wewnętrzny, czy zewnętrzny? O ile pierwszy typ urządzenia może całkiem dobrze sprawdzić się w niewielkich, mało zarybionych zbiornikach, w wielu przypadkach lepszym wyborem będzie filtr zewnętrzny. Charakteryzuje się on przede wszystkim większą wydajnością i pojemnością filtracyjną. Można umieścić w nim wiele różnych wkładów filtracyjnych. Pozwala to nie tylko dokładnie oczyszczać wodę, ale też ściśle regulować jej parametry. Filtr zewnętrzny bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z oczyszczaniem mechanicznym, ale również biologicznym. Dzięki temu świetnie spełnia swoją funkcję w średnich i dużych zbiornikach oraz akwariach zamieszkiwanych przez wiele ryb. Niewątpliwym atutem tego typu systemów filtracyjnych jest estetyka. Filtr zewnętrzny nie zajmuje miejsca wewnątrz zbiornika i nie zakłóca jego aranżacji. Jeśli zatem zależy nam na walorach dekoracyjnych akwarium, z pewnością powinniśmy się na niego zdecydować.

Specyfika zewnętrznych filtrów akwariowych Aquael


W ofercie marki Aquael znajdziemy kilka rodzajów filtrów zewnętrznych, które pod względem wielkości, wydajności i dodatkowych funkcji możemy z łatwością dopasować do naszego akwarium. Wśród nich są urządzenia przeznaczone do zbiorników o pojemności od 20 do nawet 700 l. Możemy wybierać spośród prostych w budowie urządzeń, jak i zaawansowanych, profesjonalnych systemów filtracyjnych.

Jeśli zależy nam ergonomii użytkowania i krystalicznie czystej wodzie o idealnych parametrach, doskonałą propozycją mogą okazać się filtry zewnętrze Aquael Ultramax. To innowacyjne urządzenia o wyjątkowo szybkim przepływie wody (max. od 1000 do 2000 l/h). Filtry dostępne są w trzech wersjach, przeznaczonych do zbiorników o pojemności: 100-300 l, 250-450 l i 400-700 l. W zależności od modelu zawierają od 3 do 5 koszy na wkłady filtracyjne (o pojemności 1,9 l każdy). Wyjątkowym elementem zamontowanym w filtrach Aquael Ultramax jest gąbkowy prefiltr. Wychwytuje on większe zanieczyszczenia, zanim trafią do wnętrza urządzenia. Prefiltr pozwala ograniczyć czyszczenie akcesorium i chroni je przed zapychaniem. Zintegrowane zawory odcinające umożliwiają szybkie i łatwe odłączanie węży od urządzenia i zapobiegają wyciekowi wody. Filtry posiadają także płynną regulację wydajności, która pozwala na dostosowanie tempa ich pracy do aktualnych potrzeb. Akcesoria można dodatkowo wyposażyć w sterylizator UV, który zwiększy efektywność oczyszczania wody i wspomoże walkę z glonami.

Zalety zewnętrznych filtrów akwariowych Aquael


Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael to uniwersalne urządzenia, które mogą być stosowane zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych akwarystów. Są łatwe w obsłudze, montażu i konserwacji oraz niezwykle funkcjonalne. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniają bezawaryjność, bezpieczeństwo użytkowania i niskie zużycie energii. Specjalna konstrukcja gwarantuje cichą, bezszumową pracę. Urządzenia Aquael na pewno nie zakłócą nam relaksu czy snu. Wysoka wydajność filtracji sprawia, że akcesoria mogą być z powodzeniem stosowane nawet w zbiornikach zamieszkiwanych przez najbardziej wymagających lokatorów. Filtry nie wymagają częstego oczyszczania. Ich dodatkową zaletą jest łatwość modyfikacji. Można je dowolnie konfigurować i wzbogacać o nowe wkłady czy elementy. Dzięki nim zyskamy większą kontrolę nad oczyszczaniem wody w zbiorniku i bez problemu dostosujemy filtrację do potrzeb naszych podopiecznych.


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © vgajic — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz