środa, 5 marca 2014

Zabawki dla kotów

Zabawki dla kotów
Każdy kot potrzebuje zabawek. Tych na szczęście w sklepach zoologicznych nie brakuje. Właściciele mogą wybierać między tradycyjnymi piłeczkami i myszkami a zabawkami dla kotów o bardziej nowoczesnych wzorach. Trzeba jednak przyznać, że nie wszystkie zabawki są dla naszych zwierząt jednakowo atrakcyjne. Niektóre koty wydają się ponadto wykazywać indywidualne upodobania pod tym względem.

Dlaczego koty potrzebują zabawek?


Zabawek potrzebują przede wszystkim kocięta. Dzieciństwo jest dla kotów okresem intensywnej nauki, a uczą się one właśnie poprzez zabawę. Bawiąc się zdobywają umiejętności, które będą im potrzebne w dorosłym życiu. Przykładem mogą być zdolności łowieckie, które kształtują się właśnie w dzieciństwie, podczas „polowania” na różne przedmioty, którymi u kotów wolno żyjących są piórka, opadające liście i tym podobne rzeczy, a u kotów domowych zabawki.

Dorosłe koty także lubią się bawić. Dla zwierząt, które nie wychodzą z domu, zabawa pozwala zabijać nudę dnia codziennego i jest namiastką prawdziwych czynności, takich właśnie, jak polowanie. Zamknięty w mieszkaniu zwierzak nie ma możliwości chwytania prawdziwej zdobyczy, poluje więc na zabawki.

Zabawki dla kotów

Jakie zabawki koty lubią najbardziej?


Ponieważ udawane polowanie jest ulubioną kocią rozrywką, nasze zwierzaki najbardziej lubię te zabawki, które imitują ich prawdziwą zdobycz. Zdobyczą tą są przede wszystkim gryzonie i niewielkie ptaki, dlatego koty lubią zabawki obleczone futerkiem i zabawki z piórkami.

Tradycyjnymi zabawkami dla kotów są zatem futrzane myszki. Lubią je koty i właściciele kotów. Trzeba jednak wiedzieć, że ich kształt nie ma dla kotów żadnego znaczenia. Ważny jest odpowiedni rozmiar i futerko, ewentualnie piórka, które do niektórych myszek są dodatkowo przyczepiane.

W internetowym sklepie zoologicznym Telekarma.pl pojawiły się ostatnio niezwykle oryginalne i ładne zabawki dla kotów marki Fat Cat, co po angielsku znaczy „gruby kot”. Może ta nieco przekorna nazwa ma sugerować, że są to idealne zabawki dla kotów z nadwagą, ponieważ pomagają im schudnąć. W każdym razie, zabawki te, choć nie mają tradycyjnego kształtu myszki, z pewnością są dla kotów atrakcyjne, ponieważ są miękkie, futrzane i mają różnego rodzaju wypustki, niczym ogonki. Dodatkowo nasączone są kocimiętką, za którą wiele kotów wręcz przepada.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie 1.: Fotolia.com
Zdjęcie 2. Telekarma.pl

 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz