wtorek, 14 sierpnia 2018

Bidon dla psa na letni spacer


Lato to najlepsza pora na długie wędrówki i aktywny wypoczynek z psem. Spacery w ciepłe, słoneczne dni dostarczają zwierzakom wiele frajdy, a nam pozwalają odpocząć od codziennych obowiązków. Pamiętajmy tylko, że w takie upalne dni powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo pupila. Pies powinien mieć przede wszystkim stały dostęp do świeżej wody, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny bidon dla psa. Jak wybrać taki bidon i o czym pamiętać podczas letniego spaceru z psem?

czwartek, 9 sierpnia 2018

Co zrobić, gdy szczeniak gryzie?


Młode psiaki podgryzają wszystko, co znajduje się na ich drodze i jest to zupełnie naturalne. Są ciekawskie, pełne energii, dopiero poznają siłę i umiejętności swoich zębów, a do tego naprawdę nie wiedzą, że kogoś może to zaboleć – bo szczeniaki gryzą też nasze ręce, nogi i każde miejsce, do którego zdołają dosięgnąć. 

wtorek, 7 sierpnia 2018

Co zrobić, gdy koszatniczka gryzie klatkę?


Koszatniczki bardzo lubią podgryzać wszystko, co znajdzie się na ich drodze. Problem nie dotyczy zresztą wyłącznie koszatniczek, bo tak samo zachowują się króliki, szczury albo chomiki. Atakowanie zębami różnych przedmiotów znajdujących się w pobliżu zwierzaka może okazać się dla niego niebezpieczne z uwagi na możliwość zranienia pyska, dziąseł oraz – co równie ważne – spożycia materiałów, które zdecydowanie do jedzenia nie służą. Należy w związku z tym poradzić sobie z problemem, bo pogryzione pręty oraz całe wyposażenie klatki nie jest ani estetyczne, ani zdrowe dla koszatniczki. Najważniejszą sprawą jest zrozumienie, dlaczego zwierzak właśnie tak się zachowuje. Powodów bowiem bywa wiele.

czwartek, 2 sierpnia 2018

Kołnierz pooperacyjny dla psa


Każda operacja to poważna ingerencja w spokojne i uporządkowane psie życie. Nic więc dziwnego, że czworonogi na ogół potrzebują trochę czasu, by dojść do siebie po zabiegu. W czasie rekonwalescencji niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie rany pooperacyjnej. Niezwykle przydatny może okazać się wtedy kołnierz pooperacyjny. Jaki model będzie najlepszy dla naszego pupila?

wtorek, 31 lipca 2018

Maty chłodzące dla psa


Upalna pogoda to spore wyzwanie dla wszystkich czworonogów. Gdy żar leje się z nieba, na niewiele zdaje się leniwe wylegiwanie się w cieniu czy opróżnianie kolejnej miski z zimną wodą. Psiaki nie potrafią efektywnie radzić sobie z wysokimi temperaturami, przez co są szczególnie narażone na przegrzanie. By pomóc przetrwać pupilowi w letnie dni, warto zaoferować mu matę chłodzącą. W jaki sposób działa tego typu akcesorium?

czwartek, 26 lipca 2018

Jak kot okazuje uczucia?


Tylko ktoś, kto nigdy nie mieszkał z kotem u boku, twierdzić może, że zwierzaki te należą do stworzeń powściągliwych, a nawet niepotrafiących okazywać emocji. Ten brak zrozumienia kocich nastrojów związany jest zazwyczaj z trudnościami w ich odczytaniu. Kot radość, złość czy przywiązanie wyraża inaczej od psiaka. Wcale nie znaczy to, że nie okazuje on ich wcale.