czwartek, 19 października 2017

Jak zapobiec znaczeniu terenu przez kota?

Koty to zwierzęta bardzo tajemnicze, które często długo ukrywają swoje emocje i przeżycia. Niejednokrotnie łatwo można więc przeoczyć subtelne sygnały, które wysyłają nam mruczki. Mało kto jest jednak w stanie przejść obojętnie obok kałuży moczu pozostawionej przez futrzaka. Choć znakowanie moczem uchodzi za problem, w rzeczywistości jest formą komunikacji. Co zatem pupil stara się nam powiedzieć?

poniedziałek, 16 października 2017

Żywienie małego królika

Małe króliki przypominają słodkie, włochate kulki. Są bardzo delikatne i wrażliwe. Dlatego nie można ich ściskać zbyt mocno, miętosić w przypływie ogromnej miłości, jak również serwować im nieodpowiedniego pożywienia. Pamiętajmy, że królik to nie zabawka. Nawet jeżeli jest mały, puchaty i uroczy – nie służy wyłącznie do przytulania. Młode króliczki lubią subtelne głaskanie po głowie, równie delikatne czesanie futerka i bardzo chętnie pobawią się z nami poza klatką. Należy oczywiście pilnować zwierzaka przez cały czas oraz zabezpieczyć teren, po którym maluch się porusza. Jednak, aby nasz pupil miał dużo energii i chęci do szaleństw, potrzebuje zdrowej, pełnowartościowej diety.

piątek, 13 października 2017

Karma Eukanuba dla starszego psa

Wraz z wiekiem zmienia się nie tylko psi apetyt, w sposób znaczący zmieniają się też żywieniowe wymagania naszych ukochanych pupili. Czworonóg, starzejąc się, prowadzi coraz mniej aktywny tryb życia – wyraźnie męczą go długie spacery, więcej czasu skory jest on zaś poświęcać na drzemkę. Posiłki starszych zwierzaków nie muszą już być tak bogate w kalorie, dobrze jednak by obfitowały w nieco większą ilość błonnika. Eukanuba, opracowując formułę dla seniorów, wzięła pod uwagę te i inne istotne żywieniowe wytyczne.

poniedziałek, 9 października 2017

Jak odstraszyć koty?

Koty to prawdziwie uparciuchy. Zwierzakom tym pewne kontrowersyjne pomysły wcale nie tak łatwo jest więc wybić z głowy. Zdarza się, że mruczki drapaniem niszczą meble, drzwi czy tapety. Niektórzy ukochani milusińscy z upodobaniem znaczą też mieszkanie moczem bądź do ruiny doprowadzić potrafią grządki w przydomowym ogrodzie. Jeśli chcemy, by pupil nasz pewne miejsca omijał szerokim łukiem, sięgnijmy po repelenty, czyli kocie odstraszacze.

czwartek, 5 października 2017

Szelki bezuciskowe dla psa

Sklepy zoologiczne oferują nam pokaźny asortyment przeróżnych akcesoriów spacerowych dla psów. Warto pamiętać, że wybór tego właściwego ma dosyć istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa pupila. Zarówno obroża, jak i smycz powinny także dawać zwierzakowi pewną swobodę, nie krępować jego ruchów ani nie sprawiać dyskomfortu. Obecnie za jedno z najlepszych spacerowych rozwiązań uważa się szelki bezuciskowe dla psów. Są one na tyle lekkie i wygodne, że zwierzak zdaje się ich w ogóle nie zauważać.

poniedziałek, 2 października 2017

Furminator dla psa

Puchate czworonogi mają bez wątpienia wiele uroku. Niestety, posiadanie kudłatego pupila wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Prawdziwą zmorą właścicieli psiaków staje się często wypadająca sierść, którą w okresie linienia zwierzaka można znaleźć niemal we wszystkich domowych zakamarkach. Wbrew pozorom rozwiązanie tego problemu bywa czasami dużo prostsze, niż nam się wydaje. Nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z wszędobylskimi kłaczkami może okazać się furminator.