czwartek, 10 maja 2018

Choroby stawów u psów


Kłopoty ze stawami mogą dotknąć psiaka każdej rasy i w każdym wieku, choć oczywiście wraz z wiekiem ryzyko ich wystąpienia zdecydowanie rośnie. Schorzenia w obrębie stawów są nie tylko bardzo niekomfortowe i bolesne, ale także mogą prowadzić do poważnych problemów z poruszaniem się aż do całkowitego wyeliminowania psiaka z codziennych, nawet tych najdrobniejszych aktywności.

poniedziałek, 7 maja 2018

Zapalenie ucha u kota


Czułe uszy, które są w stanie precyzyjnie namierzyć źródło interesującego dźwięku, to tajna kocia broń. Choć mruczki mogą poszczycić się świetnym słuchem, ich uszy stanowią szczególnie delikatny fragment ciała. Futrzaki są bowiem bardzo podatne na wszelkie infekcje tego narządu. Jedną z typowych kocich przypadłości jest zapalenie ucha. Co je wywołuje i jak można skutecznie chronić przed nim mruczącego pupila?

czwartek, 26 kwietnia 2018

Co zrobić, gdy pies wymiotuje?


Niemal każdy psiak raz na jakiś czas cierpi z powodu wymiotów. Zdarza się, że ich przyczyny są banalne, a po kilku godzinach, po gorszym samopoczuciu czworonoga, nie ma już ani śladu. Niestety, wymioty mogą też świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, wymagających natychmiastowej interwencji lekarskiej. Kiedy wymioty u psa powinny wzbudzić nasz niepokój? Jak pomóc czworonogowi, który wymiotuje?

wtorek, 24 kwietnia 2018

Czy można karmić kota tylko suchą karmą?


W sklepach zoologicznych znajdziemy taki wybór suchych karm dla mruczków, że od tej różnorodności może aż zakręcić się w głowie. Są karmy dla zwierzaków w różnym wieku, różnych ras, z ogromną ilością różnych smakowitych i zdrowych składników. Każdy właściciel znajdzie coś dla swojego ulubieńca i to nawet wówczas, gdy pupil jest wyjątkowo marudnym maluchem.

czwartek, 19 kwietnia 2018

Czy szczeniak powinien jeść w nocy?


Szczeniak swym właścicielom potrafi dać się we znaki. W pierwszych tygodniach wspólnego życia pupil naszą cierpliwość na próbę wystawia zwłaszcza nocą. Na szczęście młody czworonóg szybko się uczy. W kwestii posiłków i związanego z nimi treningu czystości musimy jednak trzymać się jasno określonych zasad.

wtorek, 17 kwietnia 2018

Czy można karmić kota wątróbką?


Wątróbka to dla większości kotów prawdziwy rarytas. Zdarza się, że mruczki, które raz zasmakowały tego przysmaku, już nigdy nie potrafią o nim zapomnieć. Nie brakuje także futrzaków, które najwyraźniej chciałyby, aby wątróbka stanowiła podstawę ich codziennego menu. Czy wątróbka to pożądany element kociego jadłospisu? W jaki sposób możemy serwować ją pupilowi?