wtorek, 5 grudnia 2017

Biegunka u psa

Biegunka to jedna z najczęściej występujących psich przypadłości zdrowotnych. Może się wydawać wyłącznie nieco kłopotliwa (częste spacery albo wręcz wypadki w domu, które kończą się dla właściciela długim sprzątaniem), ale tak naprawdę często jest oznaką poważniej choroby albo zatrucia pokarmowego. W żadnym wypadku nie wolno jej zatem bagatelizować. Długa i intensywna biegunka u psa prowadzi do odwodnienia organizmu, spadku poziomu elektrolitów, a zatem do wyniszczenia organizmu psiaka, zaś w przypadku szczeniąt może się skończyć nawet śmiercią. Jeśli biegunka u naszego pupila trwa długo albo ma wyjątkowo gwałtowny przebieg, należy koniecznie skontaktować się z weterynarzem. Najważniejszą sprawą jest znalezienie przyczyny problemu, potem z kolei oczywiście leczenie.

piątek, 1 grudnia 2017

Smycz ringówka dla psa

Zabranie pupila na wystawę psów to poważne przedsięwzięcie. Trzeba zadbać o jego wygląd (a zatem umyć, wysuszyć, wyszczotkować, a czasem też lekko wymodelować sierść), prawidłową prezencję (musi wyglądać dumnie i z klasą, żadnych wygłupów ani nieposłuszeństwa), cierpliwość i opanowanie (sędziowie będą go dotykali również w bardzo intymnych miejscach), a do tego należy nauczyć zwierzaka poruszania się na specjalnej smyczy, czyli ringówce. Bez tej umiejętności nie ma szans wygrać żadnych zawodów, bo obchód z ringówką to jedna z podstawowych metod eliminacji źle przygotowanych przez właścicieli czworonogów.

poniedziałek, 27 listopada 2017

Karma dla kota Josera

Domowe mruczki również w kwestii pożywienia zasługują na to, co najlepsze. O samopoczucie i zdrowie pupila najlepiej zadba dobrze zbilansowana karma. Specjały marki Josera to gama wysokiej jakości produktów dedykowanych kotom w różnym wieku. Wśród tutejszych propozycji z pewnością znajdziemy więc coś, co naszemu pupilowi przypadnie do gustu.

czwartek, 23 listopada 2017

Posłanie dla psa

Popołudniowa drzemka lub chwila relaksu po długim spacerze to coś, co wiele psiaków lubi najbardziej. A jeśli już odpoczywać, to tylko w naprawdę komfortowych warunkach. Choć większość czworonogów chętnie korzysta z łóżek i sof właścicieli, każdy pupil powinien mieć też własne posłanie. Mięciutki kocyk czy wygodne legowisko sprawią, że nasz ulubieniec będzie mógł spokojnie odpocząć niemal w każdych warunkach.

poniedziałek, 20 listopada 2017

Karma urinary dla kota

Choroby układu moczowego to powszechna kocia przypadłość. Mruczki, które zmagają się z problemami urologicznymi, często wyraźnie sygnalizują odczuwany ból i dyskomfort. Jeśli więc nasz futrzak nagle przestał korzystać z kuwety lub – przeciwnie – spędza w niej całe dnie i dodatkowo rozpaczliwie miauczy podczas oddawania moczu, z pewnością powinniśmy zabrać go do weterynarza. Aby skutecznie pomóc pupilowi, trzeba też zazwyczaj zmodyfikować jego dietę. Warto wtedy skorzystać ze specjalistycznych pokarmów urinary, które wspomogą terapię kocich problemów.

czwartek, 16 listopada 2017

Karma Eukanuba dla szczeniaka

O przestrzeganie dietetycznych wymogów powinniśmy dbać przede wszystkim w przypadku szczeniaków. Większość małych czworonogów najintensywniej rośnie między 3, a 6 miesiącem życia. Czas, w którym organizm psiaka wymaga specjalnego dietetycznego wsparcia, jest jednak nieco dłuższy – zależnie od rasy trwa on od 12 do 24 miesięcy. Wówczas do miski naszego młodego pupila trafiać powinno tylko to, co najlepsze.